2006 FF Speciál 2006 – SlayerCon (by Síma)

Facebook Twitter 31.10.06 | komentáře [1] | kategorie [1] | přečteno [0x] | Síma

Slayercon 2006 proběhl v rámci Festivalu Fantazie Speciálu 2006 a pro mě to už byla 4. akce tohohle typu, co jsem zažila. Plánovat se začalo už delší dobu předtím a i tak s tím byly někdy trochu problémy, dost nervů a někdy i nepříjemnosti, ale vše se nakonec zvládlo a my si ty 4 převážně hezké podzimní dny mohli náležitě vychutnat.

Musím hned na začátku pochválit organizaci, která byla tentokrát zvládnuta na jedničku, vše probíhalo v klidu, lidi byli skvělí. Musím říct, že mě až někdy udivuje, že jsou tam lidi opravdu v pohodě (samozřejmě až na výjimky, ale debilové jsou všude, takže proč ne na FF, že), co sem viděla, tak se opravdu chovali slušně. Oproti létu musím i pochválit to, že se vstupy do prostor jak už na promítání nebo na spaní velmi hlídali, nevím, jestli to bylo tím, že bylo teď míň lidí, ale tipuju, že to také mělo svůj podíl, nebo to že organizátoři tomu teď věnovali opravdu péči a měli důvěryhodnější lidi. Ale bylo to v pohodě.

Ale teď už k samotnému Slayerconu:

26.10.2006 (čtvrtek)
Musela jsem jet samozřejmě do Prahy, kde jsme už jako se stalo téměř pravidlem měli sraz na nádraží v 11:40. Já jela už ráno, protože jsem se chtěla potkat ještě s kamarádkou a zadruhé už pak jeli špatně spoje. Byla jsem domluvená i se Sky, že v jedenáct si dáme sraz na Florenci u McDonalda, ale zastihla jsem jí už na přechodu, když mířila na místo setkání….zase z toho vzniklo to, že jsem skoro pološílená a divná k tomu, ale to sem moc nepatří :d Nakoupily jsme ještě dva dárky pro třineckou a slovenskou část osazenstva a zamířily jsme na hlavák, kde jsme byly ale docela s předstihem. Dostávaly jsme zprávy od Skye, kterak nějak nestíhá spoj v Brně, kvůli jiné trase po které se vydal vlak, ale všechno dobře dopadlo:d
Po pár minutách ale přišla Kubi, přivítali jsme se a vyhlíželi ostatní, dorazil i Porty a nakonec i ico. Koupili se lístky, cesta nás vyšla v pěti na 80kč, což je myslím hodně slušná cena. Naskládali jsme se do kupé, kde se od nás, ale oddělili Porty a ico, protože museli jít ještě dodělávat svou přednášku na Hush. My jsme si hráli s dárkem pro Skye, kterým byl Plyšový Angel z dílu „Smile time“ (tedy hrály si ty dvě, já spíš žasla :d)
Když jsme měli vystupovat, tak pánové nějak zapomněli na čas, takže jsme museli táhnout i jejich věci a Kubi táhla v jednu chvíli dvě krosny :d. Vystoupili jsme v Havlíčkově Brodě, kde jsme trochu spěchali, abychom stihli navazující spoj do Chotěboře. Ve vlaku už čekala Brněnská skupina, vyjma lidí ze Slovenska, protože ty jeli autem až na místo. Trochu jsme se přivítali už ve vlaku, ale vzhledem k tomu, že tam moc místa nebylo, spíš se to nechalo, až se dostaneme z vlaku. Takže v Chotěboři bylo na nádraží velké vítání a pak jsme se společně vydali na jídlo, protože na registraci bylo ještě příliš brzo. Sedli jsme si na Růžek, který se častokrát předtím osvědčil, ale tentokrát, to bylo….divné. Ty lidi vevnitř z nás měli docela atrakci a povídali něco o tom, jak tu neviděli mladý lidi, či co. Hostinský se tvářil, že ho to přinejmenším obtěžuje, že nás musí obsloužit a k tomu se ještě rádoby bavil se svými „kamarády“ (myslím, že výše jejich inteligence byla tak na stejné úrovni). Tak nějak jsme se najedli, došli si do obchodu pro nějaké věci a už byl čas na registraci. Většina už měla zaplaceno předem, takže to byla otázka dvou minut, ale někteří se registrovali až na místě. Vampyr nakonec šla do třídy ve škole a naše skupina (Skye, Sky, Buffy a já) jsme dostali na pokoj Aďu. Na intru, kde jsme byli, bydleli s námi i samozřejmě Porty a ico, ale ty byli o pokoj dál. Aďa neměla spacák, ale aby nebyla sama, musela spát na zemi, takže jsme jí věnovaly tři naše. Trochu jsme vybalily, předaly si dárky :d a vyrazili jsme do KD na „Mrtvou nevěstu“. Viděla jsem to už podruhé, ale nebylo to tak zlé :d Myslím (tady mi to začíná nějak splývat), že pak jsme se šli najíst do Panského domu, i když byly to spíš palačinky a zmrzlina.
Nakonec jsme se všichni sešly ve třídě ve škole, kde proběhlo představování, kterého se opět s velkou slávou ujal Porty. Ico mu zdatně sekundoval a pokládal doplňující otázky. Byl také Skye předán Ťuňťa, měla radost ;) a ten chudák už začal kolovat, protože ho všichni chtěli pomuckat. Nevím přesně do kolika to trvalo, ale myslím, že jsme odcházeli asi kolem jedné. Vzbudily jsme asi i Aďu, protože Buffy byla opět velmi hlučná :d :d. Šly jsme se sprchovat po dvojicích a potom už zalezly do postele. Ještě jsme trochu mluvily….no, možná to bylo trochu hlučnější a nakonec usnuly.

27.10.2006 (pátek)
Ráno jsme se vyhrabaly z postelí, Buffy to trvalo nejdéle, takže nás došla, když jsme byly už na Vysočině a dávaly si s holkama snídani. Musím pochválit :d
Šli jsme na přednášku o Davidovi Nyklovi, kde ve stejném sále následoval úvod do BSG. Někteří z nás se pak byli podívat na přednášce o Úvodu do Firefly, které nebylo v podání Kernela. Bylo to zajímavé, ale takhle úplně si osobně přednášku nepředstavuju.
Přednáška uběhla a měli jsme jít na promítání 10. dílu čtvrté série Buffy „Hush“. Bylo to super, tenhle díl je super sám o sobě a potom následovala přednáška ica a Portyho právě o dílu „Hush“. Bylo to moc dobrý, vtipný a chudák Porty měl nějak problémy se „z“ a „y“. Ti co známe Sky a její občasné problémy, tak jsme myslím neměli problém pochopit :d :d :d.

Šli jsme na jídlo do Modré Hvězdy, což je pizzerie s vinárnou v jednom. Přišlo nás tam vlastně asi těch dvacet lidí a ostatní hosté tam z toho byli trochu…no, překvapení. Docela koukali a hlavně jsme měli jídlo na etapy po stolech, protože by se to nestihlo uvařit vše najednou :d Ale bylo to tam moc prima, dali jsme si i ledovou kávu. Seznámily jsme se u našeho stolu i trošku blíž s Kernelem, co se k nám také přidal. Dorazily i časem Fate a Hope, co přijeli až takhle sami v pátek. Dost lidí si objednalo pizzu a dost lidí a já byla mezi nimi jí rozhodně celou nesnědlo, takže jsme si jí nechali zabalit sebou.

Buffy si stěžovala, že Angelovi pořád nějak vypadávají vlásky, ale nějak se už nezmiňovala o tom, že ho pořád ožužlávala a takový věci :d :d :d. O Angela celkově byl docela boj, pořád ho někdo měl…tedy hlavně Buffy, Sky a já. Skye s ním jen spala, to si nějak vzít nenechala :d :d.

Od osmi běžel díl „Smile time“ . Když skončil, myslím, že jsme šli zase do třídy a tenhle večer bylo na pořadu mluvení a i zpívání písniček z OMWF. Nebyli jsme tam samozřejmě už všichni, někteří šli koukat i na jiné věci. Potom jsme už snad šli jen do pokojů (doufám, že se nepletu) a kecali jsme na pokoji. Ty pokoje celkově byly zajímavé celkově, my jsme měli na pokoji Aďu a ico s Portym měli taky společnost. Na to, že se jim trochu lišili biorytmy a jedna paní tam měla moc ráda šustění pytlíků, tak to taky přežili bez úhony :d :d

28.10.2006 (sobota)
Ráno jsme posnídaly pizzu, co nám zabalili minulý večer :d Zašly jsme si na přednášku o Zelenkovi a potom už následoval icův podzimní kvíz „Konec nevinnosti“. Bylo to skvělý, hlavní výhru, kterou bylo tři série Angela originálek zaslouženě vyhrála Skye, druhé a třetí místo byli plasťáci. Šli jsme se následně fotit, což bylo taky velmi….zajímavé, stáli jsme tam v hloučku, buď chodili lidi, nebo jezdily motorky, nebo prostě něco nešlo, takže jsme tam fakt byli jak atrakce :d Potom měl Kernel přednášku na Firefly, která se mi osobně moc líbila, bylo vidět, že přednášející ví, o čem mluví, pustil i hezké musicvideo. Následovalo promítání jednoho z dílů. Potom jsme se už mohli jít konečně najíst asi ve tři hodiny odpoledne. Tentokrát to byl Panský dům, trochu jsme se rozdělili a probrali tak zběžně, jak bysme si představovali…v jakém duchu by měl být asi Festival Fantazie 2007 v létě. Jídlo bylo skvělý a pak jsme se zase trochu rozdělili. Já jsem šla s Buffy, Sky, Vampyr, icem a Portym na Vysočinu, kde jsme si dali ještě nějaké moučníky a připojila se k nám i za chvíli Skye. Měli jsme čas do osmi, kdy jsme se potom vydali na díl 4×06 z Angela, co běžel od osmi večer. Rychle těch 45 minut uběhlo. Odešli jsme do třídy, kde jsme koukali na nějaké seriály na notebooku a potom jsme se přemístili já, Skye, Sky a Buffyna KD, kde já a Buffy jsme šly na přednášku o Sexu v Xeně a Skye se Sky na promítání jednoho dílu BSG. Došly jsme pak znovu do třídy, kde jsme zkoukly se Skye dva díly sitcomu Teachers a potom jsme došly na intr. Ještě večerní hygiena následovaná sladkým spánek

29.10.2006 (neděle)
Ráno jsem chtěla nějak dřív vstávat…přesněji řečeno o hodinu dřív než bylo nutno, ale Sky mě (to ona ráda :d) poučila, jak to ve skutečnosti je :d Vstali jsme asi kolem 07:20, abychom stihly všechno sbalit a hlavně nic nezapomenout. Buffy předešlé dny byla taková malilinkatá lenóra, ale tenhle den vstala z nás skoro nejdřív :d. Sbalily jsme si věci a vydaly se na snídani. Žádné sentimentální loučení s hotelem se nekonalo, snad přijedeme i příští rok ;). Na Vysočině měli ještě zavřeno, stejně jako všude kolem, tak jsme se vydali na Hlavní bar, kam nás pustili, i když jsme neměli propustky na tenhle den. Asi pochopili, že s krosnami na zádech, ověšenýma rukama jim toho moc neukradnem :d Dali jsme si naposledy tousty, Buffy dokonce jedny zdarma jako svačinu na cestu a byl pomalu čas na to, abychom se všichni sešli. Pomalu jsme zase v houfu asi 20 lidí dorazili na nádraží, kupovali se lístky, pilo se kafe, hromadně se zase fotilo, kde se opět především ico a Sky mohli pořádně vyřádit. Přijel vláček, my nastoupili, rozloučili se s Dawnie, která musela jet domů sama. Já měla lístek, takže jsem byla s pražskou skupinou a Skye taky s námi byla ve vagonu, i když…ona s tou pražskou skupinou moc společnýho neměla (po té stránce lístku), protože měla lístek té druhé, co mířila do Brna :d Vystoupili jsme v Havlíčkově Brodě a nastalo loučení….musím říct, že jsem prožívala tak nějak normálně, samozřejmě se mi bude moc stýskat, některé opravdu uvidím až v létě, některé dřív, nebo alespoň doufám. Vždycky je těžší nechat jít některé než jiné další, ale je to tak pokaždé, prostě se s tím musím smířit. Měli jsme koleje souběžně, takže jsme na sebe mávali a byly i nápady házet na sebe po vzoru Molira i srolované noviny :d .
Když jsme nasedli do vlaku, našli po mírných obtížích kupé, naposledy jsme zamávali a vydali se směr Praha. V klidu proběhla cesta na hlavní nádraží, kde se oddělila jako první Kubi, potom postupně ostatní. Dojeli jsme s Portym až na Čerňák, kde jsme jeli Student Agency do Liberce. Tam jsme se separovali i my dva.

Bylo to skvělý lidi, ten program může být sebelepší, ale když tam nejste vy, neznamená to pro mě téměř vůbec nic. Díky.

PS. Doufám, že je časová posloupnost v pořádku, protože mi to někdy silně splývá :d.

Vydáno dne 31. 10. 2006