FF 05 : SlayerCon 2005 (by James)

Facebook Twitter 12.07.05 | komentáře [0] | kategorie [1] | přečteno [0x] | Síma

A Slayercon je za mnou ;o) Bylo to vážne vážně super… ale abych to vzala od začátku :o)

Nejdřív jsem se setkala se Sky na Florenci, což bylo trochu srandovní, protože jsme ani jedna nevěděly, jestli se vůbec najdeme. Napsala jsem jí, co mám na sobě a ona si z toho kdovíproč dělala ještě milion let srandu ;o)

Takže jsme jely do Jihlavy, kde bylo mrtvo jako na hřbitově a na informacích, kde měli mít do 11 přestávku nebyli ani před půl dvanáctou :o) Naštěstí tam seděl nějaký vojín, který nám poradil (vlastně všem, co tam potom přišli, i když se ani neptali), takže jsme nasedly na autobus do Žďáru. Hodný autobusák nám nedal batohy dolů, takže jsme se mačkaly na jednom dvousedadle s batohama u nohou, ale jely jsme přes milé vesničky (občas až moc milé a moc mrtvé) a sluníčko svítilo, takže nebyl důvod k nespokojenosti. Ve Žďáru bylo docela živo (moc živo, až tak, že si k nám na trávu přisedl opilý úchyl a bombardoval nás otázkami o blázinci tak dlouho, dokud jsme neutekly ;o) ), takže jsme si deset minut před odjezdem do Chotěboře daly kafe a potom ho v panice, že nestihneme autobus, vypily na ex (ba né, kecám, Sky ho tam nechala :o)) ). Nicméně jsme ho stihly a hezky jsme drandily (nutno řict, že jsme byly unavené) do cílové zastávky (a na skle byla moucha, která si užívala cestu a vlály jí křidýlka dokud jí neuklouzly nožičky a neodlétla kamsi do ****** :o) ), kde už na nás čekaly Sarah, Síma a DJo18 a šly jsme hledat ostatní :o) Našly jsme je v autě a tak jsem se naživo seznámila i se Skye.Blue a její sestrou TaDiJ :o)

Abych řekla pravdu, byla jsem nejdřív vyděšená, když jsem zjistila, že nebudeme spát všechny spolu a to, že v naší třídě pro mě a pro Sarah byla jen jediná postel mi moc nepomohlo, ale nakonec se všechno jakž takž urovnalo a nebezpečí bylo zažehnáno :o) Samé slečny jsme si sedly do hospody poprvé, pak jsme odešly, pak jsme přišly zase, ohrožovali nás dva hoši z Kobry 11, pak jsme zase odešly koukat, co je v programu, ale mám pocit, že jsme tam pak šly ještě jednou ;o) Seznámily jsme se ještě s Michelle, takže jsem byla maximálně spokojená a pak jsme se rozhodly, že se půjdeme na večeřet. Hotel pěkný, všechno pěkné, jen těch 40 minut, co jsme na to jídlo čekaly, nebylo tak pěkných :o) A co nám potom přinesli… Ani vzpomínat se mi na to nechce ;o) Tolik špaget pohromadě jsem snad ještě nikdy neviděla. Ale o tom tu psát nebudu, protože o nočních můrách se nemluví ;o)

Šly jsme koukat na True Horror s Tonym a potom na Blada: Trinity, ale na mě tam bylo moc lidí, tak jsme šly pak spát, abysme byly na další den „fresh“ :o)

A další den to začalo… o tom, že jsem se vzbudila asi nejpozději z naší skupiny ani snad mluvit nemusím :o) A hned jsem se dozvěděla, že program se překopal a už chvíli běží Angel: The City of Angels, takže jsme pospíchaly, abychom o moc nepřišly. Změny v programu ale nevadily, brzy se začal plnit sál. Přednášky byly… no prostě úžasné! Nejdřív Ben, průvodce střední školou v Sunnydale, jeho přednáška byla dokonalá. Nestihl sice každý díl zvlášť, ale ukázky byly perfektně připravené, publikum se skvěle bavilo a sál byl za chvíli skoro plný. Přednáška Skye nám odhalila spoustu nových projektů, o kterých jsem dřív moc nevěděla a teď můžu jenom smutnit, že moc nemůžu stahovat :o( Benova přednáška o vysoké byla stejne dobrá, jako ta předtím a já se nestačila divit, kolik lidí už v sále bylo :o) Naštěstí jsme měly naší „VIP“ řadu, i když já stejně seděla na zemi ;o) To, co mě opravdu mrzelo bylo, že Angel dostal tak málo prostoru… nicméně Ico to zvládl na jedničku a představil v krátkém čase Angela nejlépe, co to šlo a bez spoilerů :o) Potom následovalo promítání, ani nemusím říkat, jak se mi splnily všechny sny, vidět Angela a Buffy na velkém plátně, se skvělým ozvučením… ÁÁÁch :o)

Zábavný večer s upíry – no comment. Neberu „upírům“, že se jim to líbilo, ale já málem spadla smíchy pod stůl :o)

Původně jsem nevěděla, jestli vydržím vzhůru na Dark Willow, ale tak hrozně jsem se těšila, že jsem to zvládla a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Poslední přednáška – Sedmá série byla výborná. Ben zvládl všechno skvěle vysvětlit, až jsem valila oči ;o) Obdivuju všechny přednášející a tleskám, bylo to perfektní! Nakonec Tabula Rasa a Once More, With Feeling . Byl to jeden z nejlepších dnů, které jsem zatím zažila (také z nejdelších – spáč jako já nemá ve zvyku být na nohou 2O hodin v kuse :o) ).

Další den byl trochu smutný, balení, potom loučení (a pršení :o) ). Doprovodily jsme Sarah, DJo18, Skye.Blue, TaDiJ na nádra ží, kde jsme se setkaly ještě s Icem a potom už jsme zbyly jen já, Síma a Sky. Doplahočily jsme se na oběd (mnohem lepší, než špagety) a pak na busík… a pápá domů.

Takže první Slayercon je už za mnou a já se nemůžu dočkat příštího roku, kdy se moje sny splní znovu :o) Ostatně, potkat upíry, rytíře a posádku Star Treku na promítání Buffy bylo opravdu bezchybné.

Vydáno dne 12. 07. 2005

Comments are closed.