FF 06 : SlayerCon 2006 (by Síma)

Facebook Twitter 12.07.06 | komentáře [0] | kategorie [1] | přečteno [0x] | Síma

SlayerCon 2006 je něco na co jsme se už těšili několik měsíců dopředu a začaly ho postupně i připravovat. Jely dvě větší skupiny, jedna z Brna v pondělí dopoledne a druhá z Prahy, které jsem byla součástí i já.
Začalo to už den předtím než jsem měla v v úterý jet do Prahy. Dozvěděli jsme se, že se ubytováním budou asi trochu problémy a strávily jsme alespoň půl hodiny se Sky, že jsme se válely smíchy, kde zase skončíme. Padaly varianty od spaní u někoho na pokoji až po spaní pod mostem :D

Smazala se mi přednáška na první a druhou sérii, takže jsem to musela dodělávat do noci a strávila jsem nad tím víc hodin než jsem si vůbec dokázala představit :( :d

4.7.2006
Vyrazila jsem v úterý dopoledne s velkou cestovní taškou, která poskytla některým mnoho pobavení (Jo, Sky, mluvím tu o tobě :d:d:d) a šťastně dojela do Prahy, dokonce našla díky podrobným instrukcím cestu na Strahov a podívala se, jak to vypadá u někoho v kanceláři ;). Vyrazily jsme se Sky na Hlavní nádraží (stihly jsme i koupit perník z pouti), kde jsme měly v 15:20 mít sraz s ostatními(Nica, Ico, Kofola, Rinu, Mike, Porty). Sice jsme tam přišly trochu pozdě, ale samy jsme nebyly :D, seznámili jsme se, nakoupili lístky a Ico neomylně našel správný vlak. Vydaly jsme se do Havlíčkova Brodu, kde bysme měli přestoupit do Chotěboře. Ve vlaku začala další zábava, která dvoum členkám vydržela asi na hodinu. Jako cenu do kvízu mimo jiné poskytl Ico i figurku Spika a Sky s Nicou čas trávily tím, že ho trochu…osahávaly, chtěly ho svléknout, nebo mu přinejmenším urvat ruce :d :d :d. Divím se, že Spike tohle přežil, aby se dostal do rukou své právoplatné majitelky ;).

Dorazili jsme do Chotěboře před sedmou hodinou večer, kde nás naštěstí nečekal nikterak velký dav, protože tam nečekal nikdo…a my se vydali na cestu ke kulturáku, kde se mělo všechno odehrávat. Na poloviční cestě jsme potkali, ty co nám přišli naproti a začalo první vítání, já strčila James batoh, protože byla tak hodná, že chtěla pomoc a vydali jsme se registrovat do kina. Proběhlo to díky vyřízení z části už včera relativně v klidu a předaly jsme se Sky dvě perníkové příšery. Skye jako představitelce té české skupiny krtečka(urvala se mu u mě v batohu travička) a druhou Buffy, jako představitelce té slovenské lochnescu(urvala se jí u Sky v batohu hlava :d).

Ubytovali jsme se…trochu honosný možná výraz pro roztažení karimatek a vyndání spacáků. Seznámili jsme se postupně i s těmi dalšími, co jsme neznali. Předávaly se vypálená DVD, měnilo se to za prázdná, předávaly se dárky ;). Pak jsme se šli najíst. Když jsme se vrátili, Ico tam rozložil svoje karaoke, co sebou táhl (patří mu dík) a mezi tím, než se všechno připravilo, jsme se snažili o představení…nebo někteří z nás, protože někteří snad měli problém říct i svoje jméno a odkud jsou :d Nakonec se ale všechno podařilo (i karaoke, kde lidi opravdu zkoušeli zpívat :d), osprchovali jsme se a šli spát. Skye se nakonec rozhodla pro spaní na zemi, Buffy vrzala postel, takže se stěhovala a konečně jsme po nějaké době usnuli.

5.7.2006
Další den se vstávalo v sedm, protože od osmi se mělo promítat. Ráno to opravdu vypadalo, jak kdyby vstával uprchlický tábor, ale nakonec se všichni dříve či později vzpamatovali a SlayerCon mohl začít. Ráno se promítal díl ze sedmé série Buffy, poté se pouštěl první díl z TC, následovala přednáška o Tru Calling v podání Sarah, dopadlo to skvěle a měli jsme plný sál ;). Sarah může být pyšná :d, pak se promítl poslední díl z první série TC a byla přestávka. Taktak jsme se stihli najíst a vraceli jsme zpátky. Proběhlo nalákání na Buffy the Vampire Slayer v podání Bena a myslím, že dost úspěšně ;). Promítalo se Somethnig Blue, takže se lidi váleli smíchy a pak přešel ale smích mě, protože přišlo na přednášku z první řady Angela. Snad to dopadlo dobře, nikdo myslím neutekl :D, vysílal se poslední díl jedničky ATS a znovu jsem přišla na řadu já s druhou sérií. Trochu moc jsem se rozbásnila o Darle, takže kdyby mě Sarah neupozornila, že čas je skoro pryč a já jsem u 11. dílu, asi by to dopadlo špatně :d Znovu následovala hodinová pauza na večeři a my se v sedm vrátili na přednášku Skye o třetí sérii. Vypisovat co všechno se dělo mimo toho je moc na dlouho. Někteří jako Sky, Buffy a Nica stále vyrušovaly, ale člověk je utopit nemůže, takže co s nima, že :d :d :d Přednáška na trojku dopadla opět skvěle a promítal se jedenáctý díl z trojky ;). Potom následoval možná…zlatý bod programu a to byl kvíz pod vedením Ica. Nejdříve jsme se drželi všichni docela dlouho, ale pak Ico musel díky tomu přitvrdit a já vypadla jako mnozí další na otázce u Spika :( Některé otázky byly opravdu zákeřné, byla nám třeba puštěna konečná scéna z Buffy z druhé série, kde Angel umírá rukou Buffy a člověk se soustředil na tu nádheru a pak po nás Ico jako otázku chtěl, kolik svítilo svéček v prostřední řadě v polici za nimi :d :d Nakonec vyhráli Dawnie (odnesla si figurku Spika a tričko), Maris(odnesla si kartičku s podpisem Jamese a Davida) a Kubi (ta měla „jen“ podpis Jamese a byla happy). Dopadlo to úžasně a všichni se dobře bavili.

Pak už následovalo promítání až do druhé hodiny ráno, ale to už jsem nějak do konce neabsolvovala a šla jsem s někým…(asi se Skye, protože mi to nějak vše splývá) do třídy, postupně jsme se osprchovaly(sprchy byly velmi zajímavé, protože tam nesvítila světla) a šly spát. Nutno podotknout, že někteří jedinci vydrželi kecat asi do půl čtvrté a od toho i pili :d

6.7.2006
Další den jsme opět vstávali kolem sedmé…no trochu dýl, protože bylo skoro nemožné vstát. Promítal se jako díl od osmi The Wish, následovala opět Sarah a rozbor druhé série(moc se mi líbila) + menší kviz, kde se vyhrály sice menší ceny, ale pořád stály za to(dokonce natolik, že Kubi byla ochotná bojovat za fotku Tru do krve s Nicou :d :d). Přišlo na vysílání posledního dílu druhé série TC a představení tohohle skvělýho seriálu bylo u konce. Myslím, že se trochu ulevilo i Sarah. To už bylo jedenáct dopoledne a přišla na řadu čtyřka Angela pod taktovkou Skye. Samozřejmě to dopadlo dobře, Skye se ulevilo a my mohly vyrazit na jídlo. Přestávka uběhla jako voda a došlo na promítání dílu 4×15 Orpheus. Nakonec se „záhadným“ způsobem našly i titulky a všichni si mohli vychutnat Faith i Angeluse ;). Znovu Skye následovala, tentokrát s pětkou Angela (zase se povedla :d :d) To už byly tři hodiny odpoledne a na řadu jsem přišla zase já a se mnou i část Vampyrologie Darla a Angelus. Až na problém s roky to myslím dopadlo docela dobře, i když ono nacpat život Angela do 25 minut nebylo zrovna…nejjednodušší :d :d Začala se vysílat Darla a potom znovu já a tentokrát s Drusillou a Spikem. Úspěšně jsem to přežila a mohla si oddychnout. Přednášky pro mě, alespoň pro tuhle akci skončily. Čas utíkal jako voda a znovu tu byla hodinová přestávka, po které následovala přednáška Skye (teď už poslední) o tvůrcích a hercích z Buffy the Vampire Slayer a Angela. Promítal se další díl ze čtyřky Angela a přišel na řadu Ico, který představil firmu Wolfram and Hart jako velmi…zajímavé místo, kde najít zaměstnání, pokud vám nevadí jisté malé…drobnosti :d :d :d Od deseti hodin už bylo jen vysílání dvou dílů z páté série Angela, kde se Fred mění na Illyrii a konec BTVS i Angela. Já se potulovala někde mimo, byla jsem už úplně hotová a na promítání závěrečných dílů jsem už nebyla vůbec. Uchýlili jsme se s některými už do bezpečí třídy a chtěli spát. Šlo nás víc, někteří kecali, pak už dorazili ve dvě i ostatní a pár lidí šlo ještě pít do baru v kulturáku (já mezi nimi nebyla :d :d :d). Usnuli jsme a já trochu v noci…měla problém se Sky, protože jsem sebou nějak házela :d :d :d

7.7.2006
Přišel den loučení. Vstávali jsme o půl osmé…nebo to měl být plán, ale někomu zazvonil budík už ve čtvrt na osm!! (zatím se mi nepodařilo zjistit, kdo byl ten…šťastlivec:d) a všichni jsme vstali. Zabalilo se, někteří si koupili ještě tričko a šlo se na nádraží. Tady se od nás odpojily Kubi a Dawnie, protože jeli směr Pardubice a naše dvě skupiny Brno a Praha zamířily dom. Jely jsme společně do Havlíčkova Brodu, tady nastalo loučení (myslím, že jsme byli všichni trochu mimo, takže to některým ani tak moc nedocházelo, co se děje :d). Vydali jsme se, teď už 11členná skupina do Prahy. Byli jsme po dvou kupé, po pěti a šesti lidech. Já jsem část propsala, vyřídila pár telefonů a dorazili jsme do Prahy. Tady jsme se už postupně „odlupovali“ a nakonec jsme zbyli jen James, Porty a já, co jsme jeli na Černý most. Tam se J už trhla směrem domů a my s Portym čekali na bus domů. Já se dočkala dříve a ve dvě hodiny se vydala k domovu. Šťastně jsem dorazila domů a i když jsem zrovna teď unavená, tak musím říct, že se mi to moc líbilo, těším se na příště a děkuju moc lidem, co tam byli a udělali skvělou atmosféru ;)

Vydáno dne 12. 07. 2006

Comments are closed.