Hallowhedon 2009 (report)

Facebook Twitter 03.11.09 | komentáře [20] | kategorie [3] | přečteno [3 677x] | Skye

31.10. – 1.11.2009, Hotel Thistle, Heathrow, London

hallowhedon-hostePoslední říjnový víkend se krom „našeho“ Festivalu fantazie Speciál konala ještě jedna významná akce – Hallowhedon. Na svědomí ji mají organizátoři skrývající se pod hlavičkou Massive Events, pořádající podobné akce už sedm let. Měla jsem tu čest se zúčastnit a setkat se se všemi pěti hosty (James Marsters – Spike, Nicholas Brendon – Xander, Mercedes McNab – Harmony, Mark Lutz – Groosalugg a James Leary – Clem) a teď se vám v tomto mini reportu pokusím nastínit atmosféru, která akci doprovázela.

Dlouho byl ohlášen pouze jediný host – Nick Brendon a k němu po několika měsících přibyli i James Marsters a Mercedes McNab. Dle slov organizátorů jednali s jedním velmi významným hostem, který se nikdy předtím žádné evropské konvence neúčastnil a kterého se jim nakonec nepodařilo získat. Jeho jméno však nezveřejnili. Po tomto oznámení byli na seznam hostů přidáni Harry Groener (starosta Wilkins, který se nakonec nezúčastnil), Mark Lutz a James Leary. Původně byl Hallowhedon zamýšlen jako konvence věnovaná seriálům Josse Whedona, ale tento první ročník dopadl spíše jako BuffyCon. Přesto, nebo možná právě proto, byl o něj tak velký zájem, který organizátory překvapil. Ovšem není divu, protože podobné akce 6 let po ukončení tohoto seriálu už téměř nikdo nedělá.

heathrowNa tuto akci jsme se vydaly čtyři. Tři z nás už mají nějakou takovou akci za sebou (já, Sky a Buffy) a přidala se k nám tzv. con-virgin Kamisu :D Akce byla pořádána v hotelu Thistle s krásným výhledem na letiště Heathrow a tam jsme byly i ubytovány. Pokoje byly o něco dražší, ale člověk to měl přímo pod nosem.

V pátek večer po příletu a ubytovaní jsme se zúčastnily uvítací ceremonie, kde byli hosté představeni a kde nás pořadatelé seznámili s několika důležitými informacemi – včetně té, že na tomto conu je zakázáno objímat Jamese Marsterse. Ten si během natáčení Capricy poranil záda a kvůli tomu se nezúčastnil konvence Hub 3 který ME pořádali o týden dříve. Více k Jamesovu zranění zde. Také jsme stihly navštívit prodejnu zbytečností a utratit několik desítek liber za lapače prachu a komiksy (celkem jsme z Británie pašovaly 15 plasťáků).

Jako každý večer, i ten první byla party, na které jsme potkaly Nicka a prohodily s ním pár slov. Mě a Buffy nabídl objetí a Sky s Eve, které se ho odvážily oslovit o něco později, dostaly i pusu na tvář. Bohužel ani jedna z nás neviděla Nicka při karaoke, které bylo pro ten večer umístěno ve vstupní hale pro všechny odvážné nepěvce. Ačkoliv má i naše grupa s tímto druhem sebeznemožňování bohaté zkušenosti z našich FF(S), mezi rodilé Brity jsme se se svou zpívanou angličtinou neodvážily.

Druhý den ráno začal pravý konový kolotoč a my celé dopoledne prostály ve frontách na focení a podpisy. Měly jsme silver pasy, takže všechny fotky jsme si vyčekaly už první den. Autogramy byly organizovány jinak, aby se dostalo na všechny, takže jsem si ze soboty odnesla jen Jamese (který u svého podepisování musel ležet na stole na břiše podložen polštářem) a Marka.

romita-angelromita-spikeJá stihla ještě jednou navštívit prodejní místnost, do které jsem si už to dopoledne zakázala přístup, a odnesla jsem si čerstvé papírové vydání Sugar Shocku a dva samostatné sešity Angela s nádhernými přebaly Johna Romity a s jeho podpisy (certifikační číslo 96 :D). Do mé sbírky autogramů mi přibyla i jedna Morena Baccarin.

Odpoledne proběhly tři talky za sebou. První byl James M sám. Celou dobu stál (což dělá běžně) a protože je při svých talcích velmi expresivní, podařilo se mu udělat pohyb, při kterém zaskučel bolestí. Pak následovali Nick Brendon a Mercedes McNab. Nick byl v tomto talku tahoun, nezkušená Mercedes se držela spíš zpátky, ale v důsledku se ti dva moc pěkně doplňovali. Navíc Nick na obou svých talcích předvedl na přání slavý Snoopy dance :).  Dalšími a pro tento den posledními byli Mark a James L. Méně známí hosté mají vždy víc prostoru na uštěpačné poznámky a sprosté vtípky a tady tomu nebylo jinak. Perlou večera byla poznámka o pojídání koťat (Learyho postava Clem se koťaty živila v seriálu):

Question: „Do you eat kittens?“
Answer: „Not as often as my wife would want me to.“
Načež začal Mark notovat píseň „What´s New Pussycat“ od Toma Jonese.

S talky byl pro dnešek konec a začalo se dražit. Na jednu stranu se rozhazovali plasťáci, na druhou se dražily večere v hotelových pokojích za 900 liber :D Se Sky jsme se pak podívat na promítání Markova televizního filmu o kanadském plavci Victoru Davisovi, který ve své době nasadil několik světových rekordů a posléze tragicky zahynul.

Následovala Halloween párty a my byly jedny z mála návštěvníků bez kostýmů. Ale zato jsme potkaly tři Anyi v králičím, Mala a pár upírů. James Leary byl za Indianu Jonese, Mark a Nick sami za sebe :-) . Tenhle večer Sky stihla Markovi poděkovat za to, že přivezl svůj film, protože u nás ho asi nemáme moc velkou šanci vidět. Pak jsme chvíli pozorovaly, jak nenasytní fanoušci blýskají Nickovi do tváře (ikdyž nás pořadatelé žádali, abychom to na večírcích nedělali). Také jsme měly možnost sledovat, jak lidé v prapodivných kostýmech padají z elektronického býka (tedy spíše z halloweenské dýně), který byl rozložen v hale. Já už byla ale hodně unavená a šla to zabalit.

Na druhý den jsem se dozvěděla, že po mém odchodu Eve odchytla na kus řeči Nicka (se slibem, že mu nechce blýskat do obličeje ani ji nejde o podpis, jen o to si popovídat) a se Sky se dozvěděly pár zajímavostí o jeho práci na Criminal Minds. Při nejmenším to, že se opět objeví v několika dílech a že se možná dočkáme spin-offu (ve kterém ovšem nemá potvrzenou roli). Mj. Nick v jednom z talků poznamenal, že Kevin Lynch z CM mu stále více začíná připomínat Xandera, což je podle všech jen dobře :-).

dsc_0077Neděli už jsme téměř celou strávily s Eve a Christine (dvě skvělé fanynky, účastnily se i Hubu o týden dříve). Dopoledne bylo opět ve znamení čekání na fotky a podpisy. Já si přikoupila navíc autogram Nicka, protože kromě fotky jsem si jej nechala zvěčnit i na plakát OMWF hned vedle Tonyho a Jamese. Většina z nás si přikoupila i jednu fotku s Nickem, protože Sky ho předešlý večer donutila slíbit, že bude mít na hlavě svůj slušivý klobouček. Rozhodně nelituji, protože je to nejhezčí fotka, jakou jsem si kdy z conu odnesla :-)

Na Learym byly vidět pozůstatky předešlého večera, kdy mu fanoušci jeden za druhým kupovali panáky. Během podepisování několikrát odešel a na jeho podpis se tak čekalo nejdéle… vše se však do odpoledních talků stihlo.
První nedělní talk měli James s Markem. Oba stáli a oba se hezky doplňovali. Mark předvedl třetí druh herectví (krom televizního a divadelního je ještě tzv. soap opera acting, při kterém zásadně stojíte zády k osobě, se kterou hovoříte). Další na řadě byl Nick. Byl ještě uvolněnější než den předem. Pak přišli Leary a Mercedes (Sky se neúčastnila, zrovna seděla spolu s dalšími jedenácti lidmi nad čajem s Nickem). Na obou bylo vidět, že jsou už hodně unavení: Mercedes fyzicky a psychicky, Leary měl stále opici :-) .

Posledního talku večera se účastnili všichni hosté najednou. James stále nemohl sedět, takže Mark a Nick stáli solidárně s ním. Byl to opravdu dlouhý víkend a bylo to už vidět i na hostech. James se zapojoval jen občas a při pohledu do hledáčku fotoaparátu jsem na jeho obličeji viděla, že jeho opírání se o židli doprovází výraz bolesti ve tváři. Tahouny se opět stali Nick, Mark a Leary. Bohužel na konec zůstaly snad všechny nejstupidnější dotazy (házely se předem do urny na recepci, moderátor je předčítal) typu „kdybyste byl strom, jaký druh stromu byste byl“ :D

Večer se konal poslední večírek, kterého se účastnilo tak 50 lidí – jinými slovy na rozdíl od předešlých večerů tam bylo pusto prázdno. Ještě chvíli jsme poseděly s Eve a Christine před jejich cestou do Londýna, vyzkoušely jsme pár špatných britských piv a udělaly pár posledních fotek a odebraly se do svých pokojů. Tentokrát jsme vstávaly až v 9 ráno, takže jsme se před cestou konečně trochu víc vyspaly.

Letištní poznatek: na to, jak je Heathrow z venku velký komplex, mají dost málo a dost špatně vybavené freeshopy. Ale čokolády mají dost a to bylo nakonec stejně to nejdůležitější.

Další dva důležité merchandisingové úlovky: Dvě stolní hry – Buffy a Angel – které doufám do FF (nejpozději) přeložíme a budeme moct pařit.

První velmi vydařený ročník máme za sebou a už teď je slíbený druhý ročník s prvním potvrzeným hostem, kterým je Anthony Steward Head (Giles). Nutno dodat, že na guest encounter, kterého se účastnila i Sky, Nick potvrdil, že pokud ho příště pozvou, určitě přijede.

Odkazy na fotky:

English version translated by Illyria, corrected by Buffy.

1.10. – 1.11.2009, Hotel Thistle, Heathrow, London

hallowhedon-hosteApart from „our“ Festival of Fantasy Special (SlayerCon), last October weekend brought us one another important convention – Hallowhedon. This event was hosted by “Massive Events”. People from Massive Events are arranging this kind of conventions for seven years now. I have had a chance to meet all of five guests (James Marsters – Spike, Nicholas Brendon – Xander, Mercedes McNab – Harmony, Mark Lutz – Groosalugg and James Leary – Clem) and in this mini-report I will try to describe the atmosphere and tell you what was happening during these 3 wonderful days.

For a long time only one guest was announced – Nick Brendon. After a few months also James Marsters and Mercedes McNab were added. The organizers said, that for a long time they have been negotiating with one very important guest, who has never been to any European convention, but unfortunately they did not manage to have him there (and they never revealed his name). After this announcement, more guests were added to list: Harry Groener (Mayor Wilkins, who in the end could not attend), Mark Lutz and James Leary. Originally Hallowhedon was meant to be dedicated to all Joss Whedon’s TV shows, but this first year ended up more like Buffy-con. And maybe because of this reason so many people were interested in it and organizers were surprised by this fact. It is not surprising though, because six years after the end of the TV series, no one is doing this kind of conventions anymore.

heathrowFour of us decided to go. Three out of four have already been to similar conventions (Sky, Buffy and I). Kamisu has joined us. This was her first convention. The event was held in Thistle hotel with a beautiful view at Heathrow airport and we had booked rooms there as well. The rooms were more expensive than usual, but it was right in the center of action.

Friday: In the evening, after our arrival and after settling down, we went to the opening ceremony, where the guests were introduced and some of important things were explained – for example that it is forbidden to hug James Marsters because of his back injury (he was injured while shooting Caprica and because of that he did not attend the convection Hub 3, which ME arranged a week before). More to James’s injury can be found here. That day we also managed to spend a “few” pounds at the gift shop and bought a few „dust busters a.k.a. plastic figures“ and comics (in total we smuggled 15 plastic figures from GB).

¨Every night a themed party was held. At the first evening we had the pleasure to meet Nick. We exchanged a few words with him. He offered us a hug (me & Buffy). Sky and Eve (they addressed him later) even got a kiss on the cheek. Unfortunately none of us saw Nick singing karaoke that night. The karaoke set was placed in the entrance hall for all brave (non)singers. Even though our group has big experience with karaoke from our “Festival of fantasy” conventions, among native English speakers we did not find the courage to sing.

Next day, the real “wild ride” started and we spent all morning in queues waiting for photo shoots and autograph sessions. We had silver passes, so we had all photos done by the end of the day. The autograph sessions were organized differently (so that everybody get the chance to have them) and that meant on this day I only got James’s (who had to lie on a table with pillows) and Mark’s autograph.

romita-spikeromita-angelI managed to visit the gift shop one more time (in which I forbid myself to go in the morning) and I left it with new paperback of Sugar Shock and two separate autographed sheets of Angel comic with beautiful covers by John Romita (certificate number 96 :D). My autograph collection was also extended by one from Morena Baccarin.

In the afternoon three talks took place. The first was with James (Marsters) alone. He was standing all that time (which he always does as he is very expressive while doing talks), but this time it was also because he was in a lot of pain. He managed to do a movement that made him wince out of pain. Then it was Nick Brendon’s and Mercedes McNab’s talk. Nick was the lead in the talk, the un-experienced Mercedes held back a little, but in the end, they managed to complete each other nicely. Nick performed in both his talks the famous Snoopy dance :). Next, and for this day the last talk was with Mark and James L. Less famous guests always have more space for jokes and spicy comments and this talk was no different. Top comment was about eating kittens (James´s character Clem was eating them in the series):

Question: „Do you eat kittens?“
Answer: „Not as often as my wife would want me to.“
And Mark started singing „What’s New Pussycat“ from Tom Jones.

The talks were finished and then the auction followed. On one hand the plastic figures were shot in the audience, on the other hand, there was a dinner auction worth 900 pounds :D. Sky and I went to see Mark’s TV film about Canadian swimmer Victor Davis (Victor achieved many world records. He died tragically).

The Halloween party was next and we were one of few people without costume. But we met three Anya´s in a rabbit costume, Mal and few vampires. James Leary was Indiana Jones, Mark and Nick came dressed as themselves :-). This evening Sky managed to say thank you to Mark for bringing his movie, because in Czech Rep., we will not have opportunity to see it. Then we watched a few annoying fans flashing Nick to his face (even though we were asked not to do it). We also had a chance to see people in weird costumes falling down from an electronic bull or better said from Halloween pumpkin (this was placed in the hall). I was quite tired, so I went to bed.

In the next morning I found out, that after I left, Eve caught Nick for little chat (with a promise not to flash him in his face or longing to get a signature,… just wanting to have a little chat) and with Sky they found out a few interesting things about his work on Criminal Minds. For example that he will appear in few more episodes, and that maybe there will be a spin off (but he does not have a confirmed role in it yet). Nick mentioned in one of his talks, that his character from Criminal Minds – Kevin Lynch reminds him more and more of Xander… which is according to everyone a good thing :-).

dsc_0077Sunday: We spent almost the whole day with Eve and Christine (two great fans, who attended also Hub3 convention a week before). The morning was filled with waiting for photo sessions and autographs.
I bought an extra autograph from Nick, because apart from the photo I wanted to have him signed also on my OMWF poster, where I already have Tony’s and James’s autograph. Most of us bought one more photo session with Nick, because Sky convinced him the day before to put on his cute hat. I don’t regret it at all as that is the nicest picture I have :-).

On James L. we could see after effects of the last evening (fans were buying him one drink after another). During the autograph session he had to left a few times and because of that people spent the longest time waiting for his signature. But in the end, everything was finished in time. The first Sunday talk was with James M. and Mark. They were both standing and completing each other. Mark showed a third kind of acting (apart from television and theatre there is so called soap opera acting, where you have to face the back of the person you’re talking to). The next talk was with Nick alone. He was more relaxed than the day before. The talk was with James L. and Mercedes followed (Sky was not attending as she and other eleven people were having a drink reception with Nick). They both showed signs of tiredness: Mercedes physically and mentally, James L. was still sobering up :-).

The last talk was with all guests together. James M. still couldn’t sit, Mark and Nick showed solidarity and stood with him. It was a really long weekend and it was also visible on guests. James M. talked not so much. When I was watching him through the camera, I could see the pain in his face while he was holding his chair for support). The most active people were again Nick, Mark and James L.
Sadly, for this last talk there were left the stupidest questions possible (people put them in the box at the reception). Something like: „If you were a tree, what kind of tree would you be?“ :D

In the evening the last party took place. And there were only about 50 people attending –  in other words… it was empty in compare with previous nights. We were sitting for a while with Eve and Christine before they needed to leave for the road to London. We tried few bad English beers, made few last pics and went to our rooms. This time we slept until 9 o’clock, so before our journey home we finally felt rested.

Observation from the airport: Despite of the fact that Heathrow is one huge complex, they have really poorly supplied free shops. But they have plenty of chocolate and that was important.

We have two important merchandise catches: Two table games – Buffy and Angel. We hope to translate them until our next SlayeCon, so we all would be able to play.

The first very successful Hallowhedon convention is over but the next year’s con is already confirmed (first confirmed guest is Anthony Steward Head (Giles)). Btw. on the guest encounter Nick confirmed, that if he’d be invited, he would definitely come again.