Hunger Games: bude Katniss naše nová Buffy?

Facebook Twitter 27.05.11 | komentáře [5] | kategorie [2] | přečteno [1 123x] | Skye

Vždy uvítám příležitost napsat tady článek o projektu, na který se těším, ale který s tématem těchto stránek ne přímo souvisí. Vždyť k čemu jsou jinak oslí můstky ;) Takže k věci: začalo natáčení prvního dílu knižní série Hunger Games, ve kterém si jednu z hlavních rolí zahraje Liam Hemsworth, bratr Chrise Hemswortha – představitele Thora. Tak, a už sem to téma patří :) Navíc hlavní postava knížek, Katniss Everdeen, byla v jednom z článků, které jsem tady v minulosti uveřejnila označená za novou Buffy – tedy pokud se adaptace filmu podaří. Knihy jsem vdechla téměř na jeden nádech (ještě mi do konce kousek zbývá, tak prosím nespoilovat), takže vám teď o tomto mnou velmi vřele očekávaném projektu prozradím něco více.

Poprvé jsem se o Hunger Games dočetla v tomto článku mé oblíbené redaktorky io9, který jsem vám později zveřejnila tady – Potřebujeme víc přemožitelek, ne víc Buffy.

První díl vyšel v září 2008 v nakladatelství Scholastic (česky pod názvem Aréna smrti v roce 2010) a představil šestnáctiletou hrdinku Katniss Everdeen, žijící v postapokalyptickém světě, kterému vládne mocný Kapitol. Hunger Games (doslovně Hladové hry) jsou každoročně pořádanými závody, ve kterých v přímém televizním přenosu bojují náhodně vybraní chlapci a děvčata z každého ze dvanácti krajů na život a na smrt. Jsou nuceni se navzájem pozabíjet, dokud nezbude jako vítěz ten úplně poslední. Druhý díl Catching Fire (česky vychází pod názvem Vražedná pomsta) vyšel v roce 2009 a na srpen 2010 je naplánován závěrečný díl Mockingjay. Tolik k nastínění děje, děkuji wikipedii ;)

Obsazení:
Katniss Everdeen – Jennifer Lawrence
Peeta Mellark – Josh Hutcherson
Gale Hawthorne – Liam Hemsworth
Effie Trinket – Elizabeth Banks
Haymitch Abernathy – Woody Harrelson
Cinna – Lenny Kravitz
Primrose Everdeen – Willow Shields
Caesar Flickerman – Stanley Tucci
Seneca Crane – Wes Bentley
Mrs. Everdeen – Paula Malcomson

O jednu ze spíše vedlejších rolí v druhém a třetím díle projevily zájem Naya Rivera i Kristen Bell.

Režie se ujal Gary Ross a natáčet se začalo 26. května v Shelby, premiéra filmu je naplánována na 23. března 2012. Více informací o projektu najdete na následujících odkazech.