Jossova reakce na Buffy film

Facebook Twitter 23.11.10 | komentáře [9] | kategorie [2] | přečteno [1 055x] | Skye

Pokud chcete někomu rebootovat jeho nejvýznamnější dílo do své podoby, logicky by si zasloužil právo se k tématu alespoň vyjádřit. Proto Kristin z eOnline včera po prohlášení WB o novém filmovém zpracování Buffy bez Josse, tvůrce oslovila a požádala ho o jeho názor. A on si svůj sarkasmus nenechal od cesty:

„Kristin, jsem rád, že jste se zeptala na můj názor na ohlášený Buffy film. Je to smutný, smutný odraz naší doby, když se lidé musí přiživovat na zdechlinách milovaných příběhů svého mládí – jen proto, že nedokáží vymyslet žádnou originální myšlenku, stejně jako jsem to udělal se svými Avengery, které jsem si sám vymyslel.

Očividně mám k něčemu takovému silné, smíšené pocity. Má první myšlenka, když jsem uslyšel jméno autora byla ‚Whit Stillman A Wes Anderson?‘. To bude ten nejroztomileji smutně-romantický film všech dob. Očividně jsem byl špatně informován. Pak mě napadlo „Vydělám balík. Tohle má větší cenu než všechny mé společné příjmy z Toy Story!“ Evidentně jsem zřídkakdy informován o čemkoliv. A nejspíš i trochu pomalý. Ale vážně, jsou ještě upíři v módě?

Vždycky jsem doufal, že Buffy bude žít šťastně i po mé smrti. Ale důraz padá na PO. Nelíbí se mi nápad mého díla v cizích rukou, ale jsem si více než vědom, že nejen mé ruce se podílely na výsledné podobě seriálu. A neexistuje jiná právní páka než si nahlas povzdechnout. Nemohu lidem, kteří chovají k mému malému mýtu city, přát neštěstí. Ale mohu tuto příležitost využít k oznámení, že natočím Batmana. Protože to je franchisa, která opravdu potřebuje updatovat. Takže se těšte na ‚Temný Rytíř Povstává Mnohem Dříve Než Ten Druhý A Také O Dost Levněji v Torontu‘. Restart ve vašich kinech.“

Ponechejte mě mé bolesti! S úctou, Joss Whedon.

zdroj: eOnline!