Jossovi Wastelanders slovy Warrena Ellise

Facebook Twitter 26.07.10 | komentáře [1] | kategorie [3] | přečteno [506x] | Skye

warren-ellisNa obou svých Comic-Con panelech Joss zmínil internetový projekt WASTELANDERS, na který se chystal než dostal nabídku točit The Avengers. Připravoval ho ve spolupráci s Warrenem Ellisem a mělo se jednat o internetovou minisérii. Nic bližšího Joss neprozradil, Warren ovšem ano. Rozhodl se odpovědět na několik z mnoha otázek, které na toto téma dostal. Tady je překlad postu z jeho blogu:

Joss Whedon v San Diegu zmínil projekt s názvem Wastelanders, na kterém jsem s ním pracoval a který byl pozastaven. Od té doby jsme na to téma dostal hodně dotazů. Takže tohle je mé Wastelandes FAQ týkající se všeho, co jsem o tom prozatím připraven prozradit.

Takže, s Jossem jsme zrovna strávili dva nebo tři dny sezením v hotelovém baru a sestavováním hrubého náčrtu Wastelanders: námět na příběh, na který mě přizval jako spolu-scénáristu zahrnovala vědecké a odporné věci a tyto věci jsou více mnou než jím a já vyžadoval maso, protože vážně nedokážu zprovoznit mozek na více než pár minut, aniž by se začal rozpadat a myslím, že jsem zmínil, že jsme na tom strávili dva nebo tři dny, tak jsme šli do steakhouse, kterého se Joss děsil, protože veškeré místní osvětlení bylo červené a interiér byl z kravské kůže a my začali s pivem v tomhle Pokoji Masového Terroru a Joss řekl: „Požádali mě, abych napsal a režíroval film o Avengers. Co myslíš?“

Wastelander byly vymyšleni jako pěti-dílný seriál, který bychom udělali jako „internetovou televizi“ dle modelu Dr. Horrible, jen bez zpěvu. Joss se obával toho „bez zpěvu“. Doufal jsem, že režírováním epizody Glee to ze sebe dostal. Nebyl jsem si jistý, koho mám zabít, abych tuhle situaci dostal pod kontrolu, ale byli jsme si dost jistí, že začneme točit do dvou nebo tří měsíců.

josscomicon2010article„Tuhle práci musíš vzít,“ řekl jsem. „Ikdyž to nejspíš bude šílenost. Ten film je milník. Po něm si budeš moct tisknout vlastní peníze. Budeš moct dělat cokoliv budeš chtít. Příjmi to.“

Žáden dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Vzal to a najednou se datum premiéry začalo přibližovat a staly se další tři nebo čtyři hrozné věci a najednou byl prostor pro natočení Wastelanders vymazán.

Viděl jsem se s Jossem další týden. Trvalo nám několik hodin, než jsme se dostali k Wastelanders, protože jsme sveřepě zdvořilí a uctiví k sobě navzájem a myslím, že ani jeden z nás se do tohohle tématu nechtěl pouštět. A když se tak stalo, řekl jsem mu: „Až budeš na té druhé straně Avengers, zavolej mi a dokončíme to. Počkám.“

Takže to máme i v plánu. A to mi dává čas terminovat kohokoliv, s kým by chtěl tajně pracovat na hudebních číslech.

Pár poznámek: Wastelanders není, a jak někteří lidé, co neumí číst, komentovali, to samé jako Wasteland Antonyho Johnsona. Wastelanders je Jossův nápad a Jossův název. Wastelanders rovněž nejsou nijak propojeni s Dr.Horriblem. Wastelanders jsou tím, že podle Josse pár lidí následovalo vzor Dr.Horribla ve spojení s mou posedlostí Quatermass, které trvaly půl hodiny. Krátké žánrové seriály typu, který už TV nevyrábí. S čím jsme nakonec přišli, byla fůze britskýh a americkýh stylů a fůze mého a Jossového stylu. Plnohodnotná sciece fiction.

Wastelanders je tak trochu vtipně hrůzný příběh o konci světa. Těším se, až ho dokončíme.