Komiksový Angel se vrátí do stáje Dark Horse

Facebook Twitter 20.08.10 | komentáře [0] | kategorie [3] | přečteno [1 589x] | kernel32

angel_atf16Jak jistě víte, komiksy z univerza Buffy a Angela v současnosti vydávají dvě různá nakladatelství: Dark Horse Comics (Buffy) a IDW Publishing (Angel). Brzy se to ovšem změní. Obě nakladatelství totiž oznámila, že licence komiksového Angela přejde na podzim 2011 zpátky pod Dark Horse (které se jí v roce 2002 vzdalo a následně se jí chopilo právě IDW). Oficiální prohlášení najdete zde a zde.

Jedná se o dobrou, nebo špatnou zprávu? To není zdaleka jednoznačné. Největším pozitivem návratu Angela pod Dark Horse bude nepochybně možnost lepšího vzájemného provázání obou komiksových řad (ostatně editor Scott Allie z DH prozradil, že přesně tohle má Joss Whedon na podzim 2011, až odstartuje komiksová 9. série Buffy, v úmyslu). Zároveň je ale nepopiratelné, že angelovským komiksům (alespoň těm bez účasti Josse) se dařilo nesrovnatelně lépe pod IDW než pod Dark Horse, a to jak po stránce scenáristické, tak kresebné (připomeňme alespoň skvělé minisérie Angel: The Curse či Spike: Asylum). Je také otázka, zda IDW přenechá „Černému koni“ své angelovské kreslíře včetně skvělého Franca Urru.

Zároveň je nepochybné, že kromě Angela bude muset v IDW skončit i nová řada Spike, která má začít vycházet letos v říjnu. Kromě toho se lze obávat, jestli po přibrání Angela k Buffy bude mít Dark Horse čas i na další whedonovské komiksy, na něž má licenci (konkrétně Serenity a Dr. Horrible). Sjednocení whedonovských komiksů pod jednu střechu by tak paradoxně mohlo vést k jejich zredukování a ochuzení. Ale to ukáže až čas…