Ohlasy – SlayerCon 2011 (Festival Fantazie 2011)

Facebook Twitter 16.07.11 | komentáře [1] | kategorie [2] | přečteno [600x] | Síma

Festival Fantazie 2011 – SlayerCon 2011

Prožila jsem na FF2011 pouze pár dní, ale nenechala jsem si ujít další rok linie SlayerConu, takže bych se s Vámi chtěla podělit o pár mých postřehů :D.

Pozn. Není to oficiální stanovisko webu www.whedon.cz, nebo vedoucích linie SlayerConu. Jedná se čistě o mé osobní postřehy, názory a hodnocení :-).K tomu si už nepamatuji, kdy která přednáška přesně byla, takže jedu podle FF webu a vzhledem k tomu, že došlo i na místě k několika změnám, tak je možnost, že jsou někde časové chyby :D.

Tenhle rok jsem strávila na Festivalu Fantazie velmi málo času. Škola, státnice a diplomka nejsou moc přátelé zábavy, bohužel. Měla jsem v rámci naší linie jen jednu přednášku, kterou jsem naštěstí měla připravenou dopředu a nemusela se stresovat na místě :D.

1.7.2011

Vydala jsem se na cestu v pátek 1.7., na kdy jsem si platila i půldenní vstupné, což se pak ukázalo jako docela zbytečné, protože jsem ho skoro nevyužila, ale to není ničí chyba. Viděla jsem se i s Des, která moc litovala, že nemohla dorazit. Trochu jsem zažily komplikace s tím, kdo s námi vlastně pojede, ale nakonec jsme se Sky úspěšně kolem půl sedmé večer vyrazily z Černého mostu směrem na Chotěboř. Strašili nás s objížďkami, oklikami a zácpami na silnicích, ale myslím, že to proběhlo v pohodě. Až teda na malé zaváhání z mé strany, kdy jsem nechtěla Sky skákat do řeči a ona přejela odbočku na D1 :D:D.

Začátek SlayerConu, který začal už pátečním ránem, jsem bohužel nestihla. Byly i nějaké změny v programu, ale nakonec se to nějak zvládlo. Dorazily jsme vlastně až na půl devátou večer, kdy měl SlayerCon ve Velkém sále debatu s dabéry z Buffy, the Vampire slayer, kterou vysílá Prima. Já jsem tomu přítomna nebyla, tyhle věci mě nezajímají, ale podle ohlasů to bylo skvělé a rozproudila se živá debata i po skončení oficiálně vyhrazeného času. Sama jsem ten den byla jen na přednášce o Gay seriálech, užila si oblíbenou scénu z QaF a zase šla o dům dál :D.

První večer se odehrával hlavně ve znamení vítání se se všemi dlouho face to face neviděnými přáteli. S tím tedy souviselo i pití, kyblíky a klobouky (někdo mi ho vzal a nevím, kde je :D:D a asi se to už nikdy nedozvím :D). Vím, že jsme s Buffy usínaly na Obchodce kolem půl páté ráno :D.

2.7.2011

Takovou tu ranní klasiku ve formě snídaně, kafe atd. vystřídala v jedenáct přednáška od Portyho na téma The Avengers. Moc jsem o tom nevěděla a Porty naopak asi všechno, takže jsem byla moc spokojená, bylo to skvělé. Víc takových přednášek, Porty! Následovalo vaření s Firefly a přiznám se, že jsem čekala něco jiného :D. Přišlo hodně lidí dychtiví spatřit ten uvařený zázrak, ale mě osobně výsledné kombinace příliš neoslovily :D. V rámci SeriesConu proběhla přednáška o „Pocty Glee aneb tančí celá planeta“. Zajímavé čeho jsou lidi schopni, když něco hodně milují. Já o tom nevěděla, takže to bylo zajímavé, jen by všichni ti lidé nemuseli pořád tancovat na ty samé písničky :D.

Objevily jsme ten den s Tru, Kofolou a Janou (Olive – jestli ti prasím křestní jméno, tak se omlouvám :D) i nádhernou stolní hru pro děti od 4 let s názvem „Duhový závod“ a strašně nás to bavilo hrát, zvlášť do doby než jsme objevily další pravidla. Byla jsem i na přednášce „Štrikujeme s namuras“ a opravdu se jen…štrikovalo :D. K tomu asi není potřeba nic víc dodávat :D.

Od sedmi byla bojová hra spojená se světem Buffy, ve které se náš tým (Sarah, Sad, Tru, Jana, Kofola a já) umístil jako třetí. Můžeme být pyšné :D. S nápadem přišel Kernel a Matěj a bylo vidět, že si s tím pohráli. Bylo to skvělé, sice na začátku pršelo (k tomu byla zima, měly jsme všechny šátky, skoro zimní bundy a deštníky :D ) a některé by to nejradši zabalily, ale nakonec jsme vytrvaly a myslím, že nás to i dost chytlo. Chtěly jsme vyhrát, ale třetí místo je taky fajn :D. Já měla na starosti „slepou“ a asi jsem nebyla vždycky dobrý průvodce, tak se ještě jednou omlouvám za výmoly na cestách :D.

Ten den jsem skončila i na Vřískotu 4. Viděla jsem předchozí díly a nikdy to nebyla taková parodie jako tentokrát. Hledala jsem pak i na netu a ono to bylo předloženo asi jako „normální“ film :D. Jako byla to sranda, což o to, jen asi to měl být i horror, no :D:D. Stihla jsem i kousek opakované přednášky Sarah a Skye „The L Word“. Potom jsme chtěly ještě zůstat a zkouknout nějaké fotky a videa z Glee koncertu v Anglii, ale bohužel zamykači místnosti byli neoblomní, Myslím, že jsme pak šli zase pít ještě trošku a pak spát. Šla jsem po Skye a před Buffynou, protože ta dorazila na pokoj až po mně. A užívala si evidentně o dost víc než já v předchozích hodinách :D:D. Bylo mi tě líto, zlato :D.

3.7.2011

Ráno pro mě začalo přednáškou Sarah a Sad „Z historie Slardis“, bylo hezké si trochu zavzpomínat, jen lituju že nebylo více fotek z prvních ročníků a klidně i nějaká nekvalitní videa :D. Zůstala jsem i na chyby v Buffy od Kernela a Matěje. O něčem jsem věděla, něco bylo překvapení.

Šli jsme pak na pro mě poslední společný oběd do Panského domu. Česnečku mají pořád dobrou :D. Potom jsme šly s holkama ještě hrát naší oblíbenou duhovou hru a druhá skupina objevila něco s duchem. A to byla legrace, když se otáčely karty a vy jste museli popadnout jeden z pěti předmětů na stole, který buď odpovídal nebo neodpovídal tomu, co bylo na kartě :D. Člověk už pak neznal ani barvy, Kofola si pořád držela kočku :D.
Měla jsem pak svojí přednášku a doufám, že jsme si všichni rádi zavzpomínali na to, že Buffy poskytla i dost smíchu. Jsem spokojená :D.

Následovala večeře ve Hvězdě, kde Sarah objevila nové slovo „Varan“ :D:D a potom jsme už vydali na film „Zdrojový kód“ a bylo to dobré. Četla jsem na to pár recenzí a všechny byly dost nadšené, tak jsem čekala něco úplně úžasného a bylo to…dobré, no. Pokud by to byl standardní filmový zážitek u všech filmů, bylo by to super :D. K tomu mě hřálo u srdce, že jsem držela místo Dawnie :D. Namuras nebyla kde měla být a už neměla pak místenku :D:D.

Bohužel pro mě festival skončil po filmu. Měla jsem sice zaplacenou noc ještě do pondělí, ale stejně bych jela brzo ráno, takže jsem se rozhodla na cestu do Prahy se Sky autem. Zvládly jsme to v pohodě, sice obě trochu smutné, ale přežily jsme. Děkuju ještě jednou za přespání :D. Promiň, Buffy, že jsi spala sama, ale možná jsi někoho přemluvila, aby šel místo mě :D.

Je tolik věcí, na které jsem chtěla zajít, tolik filmů, co jsem ještě chtěla vidět. Bohužel čas byl příliš krátký, ale i těch pár dní bylo super. Děkuji za několik krásných dní a budu se všemi těšit zase příští rok :-)

Takže pa pa, Festivale Fantazie!

Pár postřehů:

-    lepší organizace
–    skvělá nálada, přátele
–    ubytování na OA – ale to je ok vždycky, co jsem slyšela od ostatních, tak i ubytování na Gymplu bylo více než obstojné
–    nebyly velké fronty na baru
–    The Avengers od Portyho – báječná přednáška
–    bojovka – bylo to opravdu skvělé, Kornele  a Matěji. Hned mě napadaly další disciplíny na další rok, ale některé jsou trochu nebezpečné :D.
–    Duhový závod – úžasná deskovka pro děti od 4 let :D

–    počasí na začátku FF – ale s tím Vašek nic neudělá :D
–    co se mě týče, tak někdy hluchá místa programu – minulý rok jsem měla zaškrtnuté i dvě věci v jeden čas a to se tenhle rok rozhodně nestalo
–    nebyla jsem ani na jednom UFOlněte se prosím – co jsem slyšela, bylo to skvělé
–    nebyla přednáška „Proč je Skye náš Edward?“ a tu jsem fakt vidět chtěla :D
–    vyšší ceny ubytování i vstupu
–    nebude už FFS – alespoň ne v té podobě, která byla do minulého roku

Síma – 11.7.2011