Představujeme hosty letošního SlayerConu

Facebook Twitter 16.06.11 | komentáře [0] | kategorie [2] | přečteno [1 038x] | Skye

Jak už jsme vás informovali, hosty letošního SlayerConu budou dabéři, kteří se podíleli na českém znění seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Stále máte možnost posílat nám dotazy, na které byste na besedě rádi slyšeli odpovědi (buď nám pište do komentářů, nebo na mail slayercon@gmail.com). My vám teď naše hosty představíme trochu podrobněji.

Klára Sochorová (Buffy) je talentovaná herečka a dabérka, která hostuje v Mahenově divadle, v divadle Radost a dabuje filmy a seriály. Před deseti lety začínala v brněnském studiu České televize. Svůj hlas propůjčila Vereně ze seriálu Wolfův revír nebo Buffy ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Můžeme ji slyšet i v seriálech jako Akta X, Volání mrtvých, Ženská spravedlnost nebo Nemocnice Mercy.

Jana Štvrtecká (Willow) je česká herečka, dabérka a moderátorka. Absolvovala JAMU v Brně. Od roku 1994 je členkou Národního divadla Brno. Z divadelních rolí můžeme jmenovat Mollie z inscenace Agathy Christie Past na myši, madame de Tourvelle z inscenace Nebezpečné vztahy, Haničku z Lucerny atd. Z dabingových rolí, kromě Willow ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů, je možné uvést dabing role Fridy ze stejnojmenného filmu se Salmou Hayek, dále film Hodiny, kde dabovala Juliane Moore, a v neposlední řadě také seriál Komisař Rex, kde se zhostila dabingu komisařky Herzogové.

Daniel Dítě (Giles) začal s amatérským divadlem už na škole. Po absolvování JAMU vystupoval v Činoherním klubu v Ústí nad Labem a v Divadle Husa na provázku, devět let působil v Mahenově činohře Státního divadla v Brně. Od konce 70. let si zahrál v řadě filmů (Balada pro banditu, Výbuch bude v pět) a televizních seriálů (Návštěvníci, Četnické humoresky, Náměstíčko). V současnosti se věnuje především dabingu: svůj hlas propůjčil řadě herců, např. Anthonymu Headovi v Buffy, Williamu Shatnerovi ve Star Treku I, Vinu Dieselovi v Riddickovi a xXx nebo Yulovi Brynnerovi v Sedmi statečných. Režíroval dabing několika serálů, např. Buffy nebo Kriminálka Miami.

Prohlédnout si také můžete téměř kompletní program letošního SlayerConu.