Program SlayerConu na FFS pro tento víkend

Facebook Twitter 28.10.10 | komentáře [0] | kategorie [4] | přečteno [1 426x] | Skye

Včera odstartoval podzimní Festival fantazie Speciál a vy jste srdečně zváni. V programu sice línii SlayerConu jako samostatnou nenajdete, o program jsme vás ale nepřipravili ;)

Níže najdete výpis toho, na co se tento víkend můžete těšit.

Přednášky:

Vampire Slayer Diaries
přednášející: Matěj Kondáš „Porty“
Pátek 29.10 ve 12:00, linie Bloody Xmas Fest
Sice s.e přímo nabízí souvislost s romantickým cajdákem, jménem Twilight..
Skutečnost je ovšem jiná. Vampire Diaries mají mnohem blíže k Buffy a spol než k potřeštěným Cullenům. Proč si to myslím a proč chovám názor že VD jsou vlastně vystajlovanou Buffy pro novou generaci se dozvíte v této přednášce.

Vzpomínky pozorovatele na počátky Buffy
přednášející: Matěj Svoboda „Broody“
Pátek 29.10 v 19:00, linie Bloody Xmas Fest
V každé generaci je jedna vyvolená. Jedině ona může svět ochránit před démony, upíry a silami temnoty. Je to přemožitelka… Chcete vědět víc? Přijďte na přednášku!

Angel ve městě Andělů
přednášející: Matěj Svoboda „Broody“
Sobota 30.10. v 19:00, linie Bloody Xmas Fest
Kde se vzal tu se vzal Angel je v Los Angeles. Kdy, jak, proč, s kým, a všechny ostatní základní údaje o tomto seriálu se dozvíte na přednášce. POZOR: Možné menší spoilery do prvních tří serií Buffy.

10 dôvodov prečo je dobré, že Firefly skončil
přednášející: Eva Simkova „Draugwen“
Sobota 30.10 v 19:00, linie SeriesCon
Seriál Firefly sa dočkal len 14 častí a bol zrušený. Dočkal sa aj filmu, ale nespravil dieru do sveta. Zrušenie seriálu je veľmi smutná história. Ale jeho zrušenie má aj množstvo pozitív a je to vo svojej podstate dobré, že skončil.

Duševní zdraví hrdinů Josse Whedona
přednášející: Milan Pohl „kernel32″
Neděle 31.10 v 10:00, linie Bloody Xmas Fest
Seriály Josse Whedona oplývají mimořádně skvěle napsanými a propracovanými postavami. Chcete hlouběji proniknout do jejich psychiky? Zjistit, kteří hrdinové jsou duševně zcela zdrávi a kteří mají naopak zaděláno na pořádnou duševní poruchu? Tady se to s drobnou nadsázkou dozvíte.

Promítání:

Dr. Horrible’s Sing-Along Blog
Neděle 31.10. v 9:00, línie SeriesCon
Dr. Horrible, aspirant na pozici nového největšího superzločince, zamilovaný do krásné a optimistické Penny, se uchází o členství v Zlé lize zla, ale jeho plány jsou překaženy egoistickým superhrdinou, Kapitánem Kladivem. Doplněk k představení fan filmu Horrible Turn.

Horrible Turn
Neděle 31.10. v 11:00, línie SeriesCon
Jossův internetový muzikál Dr. Horrible se stal podnětem pro mohutnou záplavu fanouškovských videí. Jedním z nejuznávanějších a nejslavnějších je fanfilm Horrible Turn, k němuž se pochvalně vyjádřili dokonce i tvůrci původního muzikálu. Přijďte se s ním seznámit i vy! Nyní s českými titulky.