Reportáž: Firefly reunion panel #SDCC

Facebook Twitter 14.07.12 | komentáře [0] | kategorie [2] | přečteno [262x] | Skye

Joss roní slzy, opěvuje své herce a odhaluje, jak měla Firefly skončit.


Říct, že byl tento panel emotivní, je asi slabé slovo. Málo co Joss ukázal svým fanouškům, jak mu na nich záleží tím, že je přišel pozdravit, když přes noc čekali v řadě na panel, tak ještě uronil několik slz při samotném panelu, když se snažil vysvětlit, jak moc pro něj jeho fanoušci znamenají. Ale popořadě. Díky EW.com vám teď přinášíme reportáž z panelu (Jossův Dark Horse panel bude následovat).

12:44: Tohle je nejhlasitější Ballroom 20, jakého jsem se účastnil a to ještě nikdo z Firefly nevstoupil na podium! Údajně na vstup čekalo 10 000 lidí a spousta z nich kampovala přes noc. Uprostřed noci je přišel pozdravit sám Joss Whedon.

12:48: Začínáme se zpožděním. Představujeme herce.  Lidé křičí. Úsměvy, objetí. Celý panel by mohl probíhat tak, že budou stát a přijímat ovace.

12:50: Jeff Jensen z EW moderuje panel. Ptá se Josse, co pro něj znamená tady dnes být. „Přiznejme si to, znamená to, že běžíme na výpary“ žertuje. „Od začátku jsme věděli, že to děláme z určitého správného důvodu, správným způsobem… a máme ty nejlepší herce, se kterými jsem kdy pracoval… a taky máme Alana. Ospravedlnění přišlo už dávno.  Je to tak transcendentní, že to nemohu popsat, aniž by se ze mě nestal upištěný chlap.”

12:51: Nathan Fillion dostává stejnou otázku: “Pokud tohle zvládnu bez slz, budu vypadat mnohem víc cool. Nikdo mi předtím nedal šanci být někým víc než ‚chlap číslo 5‘ nebo ‚bývalý hlavní ženské postavy‘. Říkali ‚Je dobrý, ale nevíme, zda utáhne seriál.‘ Joss Whedon byl ten muž. Dal mi tu nejlepší roli, jakou jsem kdy hrál.”

12:56: “Byl to splněný sen, psát pro tenhle seriál a naprosto mi to zlomilo srdce, když to skončilo,” vzpomíná scénárista Jose Molina.

12:57: Sean Maher vzpomíná na to, když se dozvěděl o své roli: “Jediné čeho jsem se mohl chytit, byl Simonův proslov v pilotu. A celý jsem ho slyšel z úst Josse. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel jako o scifi. Nevím, kdo vymyslel pojem ‚Post-apokalyptický western‘, ale tím pro mě ten seriál byl.”

1:02: Adam Baldwin mluví o Janeově pletené čepici ze seriálu. “Jane byl muž mála slov, ale měl spoustu rekvizit, takže jsem s nimi pracoval.”

1:09: Summer Glau byla dotázána, co bylo klíčové pro její postavu: “Uvědomila jsem si sama sebe v sedmnácti, což bylo dva roky předtím a to bylo asi tak vše.“ Otázka je předána Jossovi a Summer upozorňuje, že už je pozdě na to cokoliv měnit, že už tu roli dostala. “George Lucas by ji mohl digitálně změnit,” žertuje. “Zatím jsem s ním o tom nemluvil.” Pak zvážní: “Summer je tak praštěná… šel bych s ní, kdybych chtěl přežít.”

1:12: Whedon je dotázán, proč byl Fillion pro tu roli dokonalý. “Je mi jasné, že ať řeknu cokoliv, tak on se zatváří tak, že to změní kontext čehokoliv, co řeknu. Od první chvíle kdy jsme se setkali, nebyl jediný moment, kdy bych si nemyslel, že on je kapitán. A každý kdo zná historii, ví, že od té chvíle až do večírku před třemi týdny, Nathan je kapitán. Dělá vše proto, aby se všichni bavili a odváděli tu nejlepší práci – je to povinnost hlavní hvězdy seriálu, kterou většina herců neplní nebo ignoruje. Když se na vás podívá, nemá z vás radost – měli jsme hostujícího herce, který se choval velmi neomaleně k ženskému osazenstvu. A dostal životní lekci toho, jaký je Nathan když se neumíte chovat k lidem, které miluje.”

1:17: Otázka od fanouška: “Vaše oblíbená žíznivá historka s fanouškem?” Fillion: “Žena přišla k Whedonovi, pronesla řeč a rozplakala se.“ Whedon žertuje: “Protože jsem ji nakopl.”. Výkonný producent Tim Minear má skvělou odpověď: “A pamatujete si na to, jak jsme deset let nebyli na obrazovkách, a přišlo se na nás podívat tisíce lidí?‘

11:22: Novinka! Chystá se další Firefly od Dark Horse. “Přišli jsme na to, jak napsat komiks, který nás posune,” říká Whedon. “Začali jsme to diskutovat a přišli jsme na spoustu cool zápletek.”

1:25: Firefly jako animovaný seriál? “Chápu, ale z nějakého důvodu bych to viděl spíš jako rádiový pořad,” říká Whedon a Fillion a Tudyk na to naváží improvizací.

1:30: “Když Firefly zemřela, myslel jsem, že je to ta nejhorší věc, jaký se kdy mohla stát,“ říká Fillion. „teď si uvědomuji, že mnohem horší by bylo, kdyby zůstala mrtvá“ – ukazuje směrem k tisícům lidí v davu. „To že zemřela, je OK.“

1:32: Fanoušek se ptá, zda některý z herců někdy kvůli něčemu kempoval (myšleno čekání na panel). Whedon dává skvělou jednoslovnou odpověď: „Kempování.“

1:33: Fanoušek se zeptal, jak by Firefly skončila, kdyby Joss věděl, že je zruší: “Nemyslím, že bych kohokoliv zabil,” říká Joss a Tudyk zvedá ruku na znak vítězství. “Film je jiný živočišný druh a má jiné potřeby,” Whedon pokračuje. “Dozvěděli bychom se pravdu o Blue Sun konspiraci, Inaře a pastoru Bookovi.”

1:35: Jensen se ptá Whedona, co pro něj fanoušci Firefly znamenají. To co následuje je jeden z nejemocionálnějších momentů, jaké jsem na Comic-Conu zažil. Whedon nenachází slova. Dav začíná tleskat a vstává. Brzy celá místnost vzdává ovace. Vstávají i herci. Je to ten nejlepší způsob, jak zakončit panel.

Whedon bere do ruky mikrofon: “Jen idiot by se to pokusil následovat nějakou větou,” říká, ale stejně pokračuje: “Když jdete z kina ze skvělého filmu, máte pocit, že jste v onom světě. Když vyprávíte příběh, snažíte se s lidmi v jistém smyslu navázat kontakt. Zvete je do vašeho světa. Způsob, jakým jste ten svět obydleli, tenhle vesmír, stali jste se jeho součástí. Když vás vidím, nemám pocit, že by ten seriál kdy odešel z vysílání. Mám pocit, že tu vesmírné lodě a koně stále jsou – ten příběh žije.”

zdroj: EW.com