Restart Buffy

Facebook Twitter 26.05.09 | komentáře [31] | kategorie [1] | přečteno [1 339x] | Sky

buffy-movieJen pro začátek: ne, dnes není 1. dubna a pokud se nepletu, tak tvůrce Buffy The Vampire Slayer, Joss Whedon, se těší, doufejme i po této právě z Hollywood Reporter, dobrému zdraví. Roy Lee a Doug Davison z Vertigo Entertainment pracují s režisérkou původního filmu Buffy The Vampire Slayer, Fran Rubel Kuzui a s jejím mužem, Kaz Kuzui, na něčem, co se dá nazvat remake nebo „znovu stvoření“, nikoliv však sequel, nebo prequel, protože nikdo z tvůrců kultovního seriálu Buffy The Vampire Slayer, včetně jejího samotného tvůrce, do toho nejsou zapojeni.

Očividně inspirováni úspěchem nejnovějšího Star Treku z dílny J.J. Abramse přišli s nápadem dát Buffy a celému univerzu, které si kolem sebe za ty roky vytvořila, úplně nový směr. A to znamená bez Buffy, Angela, Willow, Gilese, Xandera či Spika. Jedna z nosných myšlenek Buffy, že každá generace má svou vlastní ochránkyni, jim tohle podle nich umožňuje. Jejich cílem je tak vytvořit temnější, výpravnější film a samozřejmě doufají, že bude mít i potenciál franšízy.

Obě strany pořádají setkání se scénáristy a později se pustí do práce, což už bohužel zní jako hotová věc. Nevyloučili Whedonovu účast, prozatím ho ovšem ani neoslovili. Což je veliká škoda, protože všichni víme, co dělá Jossovy seriály takové, jaké jsou.

Doufejme, že se to původnímu filmu z roku 1992 bude podobat co nejméně, nebo že celý projekt v lepším případě upadne v zapomění. Se Skye jsme se tomu totiž ráno upřímně zasmály a během tvoření téhle novinky nám začalo docházet, že by se to skutečně mohlo stát skutečností.