Whedon.cz » Whedon.cz > Seriály a filmy > Filmy > [2011] Cabin in the Woods

[2011] Cabin in the Woods

 

Hrají

Richard Jenkins (Steve Hadley), Bradley Whitford (Richard Sitterson), Jesse Williams (Holden McCrea), Chris Hemsworth (Curt Vaughan), Fran Kranz (Marty Mikalski), Kristen Connolly (Dana Polk), Anna Hutchison (Jules Louden), Brian J. White (Alex Truman ), Amy Acker (Wendy Lin)

Scénář: Joss Whedon, Drew Goddard
Režie: Drew Goddard

Premiera US: 13. 4. 2012
Premiera ČR: 8. 10. 2012 (pouze na DVD)

Žánr: Horor / Thriller

Děj

Skupina pěti kamarádů se vydává na víkend na odlehlou chatu v horách, ale místo nespoutané zábavy na ně čekají děsivá nadpřirozená monstra v noci plné nekonečné hrůzy a krveprolití. Zní vám to povědomě? Vydržte. Zatímco se studenti začínají chovat jako v běžných hororech, tým techniků v řídící místnosti pečlivě sleduje a někdy dokonce vede každý pohyb, který vystrašené děti udělají! Všemocné “oko na nebesích” kazí veškeré jejich snahy o záchranu. Mají vůbec nějakou šanci přežít?

Trailer

Obsazeni

Velkou roli ve filmu má prozatím neznámý Chris Hermsworth, kterému jde v létě do kin velkofilm Thor, takže se dá předpokládat, že marketingová kampaň bude postavena na něm. Další tváře jsou spíše televizní: Whedonovy stálice Alan Tudy, Amy Acker a Fran Kranz také pomohou k zájmu ze strany Whedonových fandů a Jesseho Williamse známe z Grey’s Anatomy. Asi nejvýznamnějšími tvářemi filmu jsou televizní stálice Richard Jenkins a Bradley Wilford.

Poznámka

Cesta tohoto snímku na filmová plátna byla dlouhá a strnitá. Původně projekt společnosti MGM se začal natáčet v roce 2008 a po několika měsících postprodukce se studio rozhodlo dát mu 3D kabát. To však způsobilo jeho odklad až do krachu MGM a následný dvouletý odklad do doby, než jej odkoupila společnost Lionsgate a v dubnu 2012 ho konečně pustila do distribuce.

Galerie

no images were found