Postavy

postavy-loutky

echoJméno loutky: Echo
Skutečné jméno: Caroline

Hvězda mezi Agenty ve schopnosti plnit mise, možná víc, než to otisk vyžaduje. Je výjimečná, ale v Domě může být výjimečnost nebezpečná. V seriálu sledujeme její příběh a to, jak si i ve svém vymazaném stavu začne uvědomovat sama sebe a začne si vzpomínat na věci, které by si pamatovat neměla.

victorJméno loutky: Victor
Skutečné jméno: neznámé

Viktor je Loutka, se kterou se v prvních epizodách první série setkáváme jako s Lubovem, gangsterem z ruské rodiny Borodinů obchodujících s bílým masem a zároveň Paulovým informátorem.  Brzy zjistím, že Lubov je pouze Viktorovým otiskem, díky kterému má Dům přehled, jak pokračuje vyšetřování FBI.

sierraJméno loutky: Sierra
Skutečné jméno: Priya Tsetsang

Sierra je nejnovějším přírůstkem do domu. Poté, co projde nutnou fyzickou a psychickou úpravou, je ihned nasazena do akce. Je jednou z Loutek, které se přátelí s Echo a je prozatím jedinou Loutkou o které víme, že není v Domě dobrovolně.

mellie1Jméno loutky: November / Mellie
Skutečné jméno: Madeline

Sousedka Paula, velmi nesmělá a ne příliš sebevědomá dívka. Je do Paula zamilovaná a snaží se s ním sblížit. Když se ji to podaří, zjistíme, že je spící loutkou, která je na Paula nazasená a že použitím kódové věty se v ní dá probudit vrah.

alphaJméno loutky: Alpha
Skutečné jméno: neznámé

Alpha byl první loutka, u které se v Domě projevily vzpomínky na jeho bývalý život. Při jistém incidentu se do něj omylem podařilo nahrát 48 různých osobností, on z toho nejspíše zešílel a povraždil polovinu Domu. Nechal za sebou spousty mrtvých těl a živou Echo, na kterou je fixován. Vedení Domu tvrdí, že po tomto incidentu Alphu vystopovali a zabili ho střelou do hlavy.

postavy-zam

adelleJméno: Adelle DeWitt
Funkce: Ředitelka Domu loutek

Ředitelka Domu Loutek, ale není tou nejvýše postavenou osobou. Bez výhrad věří, že Dollhouse slouží ke konání dobra a to, že lidé podepisují smlouvu dobrovolně ospravedlňuje vše, čemu je vystavují. Na druhou stranu také neváhá využívat všech výhod domu loutek pro vlastní potřebu :-)

boydJméno: Boyd langtom
Funkce: Patron Echo / šéf bezpečnosti

Boyd je bývalý policista, nyní Patron Echo. Má problémy s etikou Domu a s tím, co s Loutkami provádějí, ale vytvoří si k Echo až otcovský vztah a je ochoten za ni položit i svůj život, pokud by to bylo nutné. Později převezme funkci šéfa bezpečnosti.

topherJméno: Topher Brink
Funkce: Hlavní technik Domu Loutek

Obsluhuje otiskovací křeslo, nahrává a maže osobnosti z a do loutek a skládání profily z různých skenů osobnosti. Sám o sobě smýšlí tak trochu jako o bohu. Etická stránka ho netrápí a někdy si svou práci užívá až moc. Je to nejspíše nejchytřejší člověk v domě a moc dobře to ví.

claireJméno: Dr. Claire Saunders
Funkce: Lékařka, fyzioterapeutka

Je ošetřující lékařka loutek. Stará se o fyzické blaho loutek. Na tváři má jizvy, které ji udělal Alpha. Na jednu stranu s účelem domu nesouhlasí, ale na druhou stranu je oddána udělat cokoliv je v jejích silách, aby loutkám zabezpečila co potřebují a tak je připravila na jejich další mise.

dominicJméno: Laurence Dominic
Funkce: šéf bezpečnosti

Šéf bezpečnosti Domu loutek. Je nedůvěřivý, podezíravý a velmi ostražitý – což jsou pro šéfa bezpečnosti asi ty správné kvality. A jako takový nemá rád Echo, protože je díky svému sebeuvědomování nepředvídatelná a často domu způsobuje bezpečnostní potíže.

postavy-ostatni

ballardJméno: Paul Ballard
Povolání: Agent FBI, vyšetřuje případ „Dům loutek“

Paul je agent FBI, který má smůlu ve dvou věcech: nedaří se mu uzavírat případy a dostal na starost vyšetřování Domu Loutek. Je to umocněno ještě více tím, že jeho nadřízení i jeho kolegové  si z něj díky tomu dělají legraci a nikdo z nich nevěří, že by Dollhouse mohl existovat.