SlayerCon – Festival Fantazie 2008 – 30.6-6.7.2008 (by Síma)

Facebook Twitter 30.07.08 | komentáře [0] | kategorie [1] | přečteno [0x] | Síma

Strávila jsem na Festivalu Fantazie od pondělí (30.6.08) do neděle (6.7.08) fantastických šest dní. Hlavní podíl na tom měli samozřejmě lidi, co se mnou byli a se kterými jsem trávila čas. Hodně mě potěšilo, když dorazily i Buffy a Sky, bez nich by to nebylo ono.Je docela bad psát report z něčeho takového, skoro měsíc „po“, vím to, takže žádné poznámky :D :D. Není to nějaké „oficiální“ stanovisko SlayerConu jako linie, jen můj subjektivní pohled.

Strávila jsem na Festivalu Fantazie od pondělí (30.6.08) do neděle (6.7.08) fantastických šest dní. Hlavní podíl na tom měli samozřejmě lidi, co se mnou byli a se kterými jsem trávila čas. Hodně mě potěšilo, když dorazily i Buffy a Sky, bez nich by to nebylo ono :D.

30.6.2008 (pondělí)

Vyjela jsem ráno z Jablonce a mám pocit, že otravní důchodci, se na mě tlačí na sedačce jsou už klasika. K tomu jsem se ráno dozvěděla, že pražské nádraží bude ještě víc uzavřené než bylo doteď, takže jsem zjišťovala, co se kde bude dít. Naštěstí mě vysvobodila Kubi, když mi řekla, že přece jen něco z hl. nádraží jezdí :D. Fajn bylo, když mi hodná paní na nádraží říkala, jaká to je škoda, že nejedu až zítra, měla bych slevu do 26 let :D.

Koupila jsem si lístek, nastoupila do poloprázdného vlaku a potkala tři lidi, co prosili o peníze, asi je to nová moda, prosit o prachy ve vlaku a pořád mi někdo volal, ale ubíhalo to fajn, vlak byla dobrá volba :D. S ostatními, co jeli z Brna jsem se potkala v Havlíčkově Brodě, kde už stál nový vláček, co měli už na FFS. Měla jsem radost, že vidím Skye i Sarah a i nové slečny, které jsem některé vůbec neznala. Celkově jsou pro mě nové nicky problém :D

Caterina už čekala s autem na nádraží, takže nám vzala batohy až k registraci. Ubytovaly jsme se Skye na OA a byli jsme se najíst. Sarah dostala dárek k narozeninám. Myslím, že jsme i plánovali Akta X, ale nedostali jsme se na ně. Potkali jsme i Kernela, nějak se to začalo scházet :D.

Nakonec jsme skončili v Junioru, hráli Bang, holky dodělávaly přednášku na TLW, Caterina psala povídku. Seznámili jsme se s Buffy (pes), byla krásná a pořád bych jí muchlovala. Vedla jsem i s Caterinou debatu, jestli by člověk věděl, že se mu zlomil vaz…optimista nadoraz.
Nakonec jsme se rozhodli, že budeme trochu pít. Třída, kde bydleli Sarah a spol., ale byla už mrtvá spánkem, takže jsme šli ven na lavičku. Děs :D :D Pili jsme gin a tonic a Sarah tam měla svou krásnou hlášku, „Napiješ, předáš.“, ještě s tím svým krásným přízvukem a smíchem :D:D Vydrželi jsme tam chvíli, Buffy lítala okolo a potom jsme šli spát. Dobrý první den, i když z programu jsme neviděli vůbec nic :)

1.7.2008 (úterý)

Když jsme se ráno probudily, vyprávěly jsme si se Skye sny a nechtělo se nám vstávat :D Skye byla i nervozní z přednášky o TSCC.

Dělala jsem ještě něco s prezentací a dohodly jsme se, že půjdeme do krámu a potom do papírnictví. Chtěli jsme koupit krabičku, kam by lidi házeli přání s dílem, který by chtěli vidět. Bohužel jsme jí až tak nakonec neužili, ale byla krásná :D a hlavně jsme se pořád někde vraceli, sluchátka, prodlužovák k notebooku atd. V potravinách neměli skoro nic, hrozný obchod.
Šly jsme na oběd, kde se pak objevila i Des (těšila jsem se na ní :D). Byla pro ní Illyrie a pak jsme se společně najedli. Ode tří přišla na řadu první přednáška, na které jsem byla. Byla o seriálu „Dark Angel“ od Kubi a Fay. Holky na ní pracovaly téměř do poslední chvíle a myslím, že se moc povedla. Nalákala mě, abych se na ten seriál doma konečně podívala. A hlídala jsem psa :D Myslím, že Buffy byla ráda :D Měla pak tenhle den dorazit i Buffy a Matt a ostatní (sorry, jestli se tu pletu, trochu mi to opravdu splývá :D) ze Slovenska.

Já jsem měla od 18:00 přednášku na seriál „Blood ties“. Osobně mě moc nenadchlo, že od pěti běžel v linii „VampConu“ první dvojdíl tohohle seriálu, takže se to krylo i se mnou. Přednáška byla fajn, mám z ní dobrý pocit, takže snad se líbila i divákům (tyhle přátelsko-povinné věci můžou být fajn :D)

Od osmi pak měla přednášku Skye na už zmiňované TSCC. Měla to krásně udělané, prezentace se srdíčkama zaúčinkovala tak, jak měla :D. Byla připravená i na všetečné dotazy, které se daly i jistě očekávat. Líbilo se mi to a pak jsme i další dny koukaly na etapy na Terminátora 2. Po přednášce jsme pak potkali Caterinu, co byla na přednášce „Upíři v seriálech“, na kterou jsem původce také chtěla jít. Co nám zprostředkovala, že bylo řečeno o Buffy, nebylo moc příjemné a co se mě týče i velmi hloupé. Zkoušela jsem se i dovolat Buffyně, protože měli nějaké problémy se spojením z HB. Byli jsme se najíst a Buffy a spol. jsem zastihla až ve třídě, kam jsme se uchýlili. Zůstala jsem tam docela dlouho a se Skye jsme se potom sešly až na pokoji OA, kam mě Des a Buffy šly doprovodit. Good girls :D. Před spaním jsme koukaly na Terminátora :D.

Byl to moc hezký den a program se vyvedl, i když jsem zase na tolika věcech nebyla, ale myslím, že hlavní je s kým jsme, než na čem jsme.

2.7.2008 (středa)

Začal SlayerCon !! :D:D Ráno jsme se probudily díky budíku, nebo myslím, že to tak bylo, protože se nám nechtělo vstávat. Ale od devíti měl být Buffy movie ve Velkém sále, takže to moc nebylo o chtění :D

Dolaďovala jsem přednášku, co jsem ten den měla mít, snídala a po očku sledovala film :D Hned následovala přednášku Kubi, „My jsme Buffy“. Líbila se mi, Kubi má příjemný hlas a připomenula jsem si i některé scény. Vždycky si pak říkám, že se na to musím podívat od začátku a ještě jsem se k tomu nedokopala.

Byla přestávka na oběd a potom se promítal díl, takže jsme měli dost času se jít najíst a ode dvou jsem měla já přednášku, „Úvod do Angela“. Předtím jsme ještě dávali do oběhu info o výběru dílu na přání, aby lidé vyplnili příslušný papírek. Co se týče přednášky, byla jsem omezená příkazem, že tam nesmí být spoilery. Myslím, že jsem to i splnila a dopadlo to dobře. Měla jsem z toho dobrý pocit, i když nešel mikrofon a přes snahu mluvit nahlas, vzadu mě lidi špatně slyšeli. Trochu nepříjemnost, ale zvládlo se to. Pustila jsem potom díl a následoval Kernel. Líbí se mi, že tuhle přednášku o „Úvodu do Firefly“ dělá už několik let a stejně najde něco nového, co nevíme :D Má dost zkušeností, takže jeho přednášky jsou nice vždycky :D

Šli jsme na večeři, vyzkoušeli jsme novou pizzerii. Nebylo to bad, pizzy měli dobré, ale presso si představuju opravdu jinak :). Byli jsme větší skupina, takže příjemně strávené chvíle.

Na přednášku „Firefly: Súrodenci Tamovci“ jsem přišla trochu se zpožděním. Namuras je velmi energická slečna a její přednáška byla jiná, než jsem zvyklá, ale proč ne. Není to můj šálek čaje, ale vím, že některým se líbila opravdu hodně :D. Pouštěl se následně díl a já jsem ještě něco dělala na notebooku od Skye. Když pak přišlo na řadu, „Díl na přání“, narazili jsme na problém. Lidi sice poctivě vyplňovali lístky, sešlo se nám jich do krabičky hodně, ale nějak výsledek neodpovídal tomu, co chtěli lidi v sále, takže jsme nechali o dílu hlasovat na místě :D

Zbytek večera byl už v naší režii, takže se hrál Bang, pilo se, byli jsme ve třídě, taková naše klasika, se kterou jsou všichni myslím, spokojeni :D.

3.7.2008 (čtvrtek)

SlayerCon pokračoval a přijela i Sky, i když ta její smska asi hodinu před příjezdem byla trochu šok :D

Ale zpátky k ránu. Musím říct, že mi ráno nějak splývá, protože si až pamatuju, že jsem na přednášce Skye, „Co dělají dnes“ a že se mi líbí. Mě tohle moc nebere, co kde každý dělá, takže tohle je příjemné připomenutí, že herci z Whedonverse ještě neumřeli :D

Měli jsme pak hodinu pauzu, než měla začít Kubi s jejími „Temnými stránkami hrdinů“. Využili jsme s Des, Buffy a…(omlouvám se, ale nevím, kdo s náma ještě byl, nebo jestli jsme byly jen samy) čas a šly si koupit Magnum. Sarah zůstala hlídat u notebooku a já jí slíbila, že jí jeden přinesu :D Když jsme došly do obchodu, tak tam měli poslední mandlové Magnum a to dostala Des a nebo Buffy, spíš Buffy, protože je zlá :D:D:D a já chudák musela mít hořkou čokoládu :D:D

Když jsme se vrátily, Sarah dostala Magnum a za chvilku už přišla na řadu Kubi. Temné stránky se mi moc líbily, ostatně jako všechny přednášky. A myslím, že s výběrem scén Kubi problém neměla :D A už ani nezlobil mikrofon :)

Šli jsme se najíst, byli jsme v pizzerii a přišly jsme s Buffy pozdě na přednášku od Lament, „Co by dělala Buffy? (Duchovní aspekty)“. Bylo to moc zajímavé a co se mě týká, přineslo to příjemné obzvláštnění do naší linie. Některé věci si ani neuvědomujeme a v BTVS jsou.

Pouštěl se díl a od pěti přišel na řadu Kernel s „komiksy Josse Whedona“. Nejsem největší fanda těhle věcí, ale zaujalo mě to. Byla trochu otázka jestli téma vydrží na obě plánované hodiny, nebo jestli budeme muset nějak improvizovat, ale všechno vyšlo v pohodě a myslím, že se přednáška moc líbila.

Pak už jsem měla přednášku opět já, „Angel(ne)Happyendy v L.A.“. Myslím, že se povedla, navzdory „obsahu“ jsme se i docela zasmáli, mikrofon šel a časově se to také zvládlo. Hlavně odsud mám hlášku, „A tenhle taky umře.l“ :D Pustil se poslední díl tohoto dne, protože od desíti byl už ve velkém sále Vašek.

Večer jsme zase trávili spolu, šli jsme se navečeřet, někteří potom odcházeli na nějaké filmy. Užili jsme si večer. :D.

4.7.2008 (pátek)

Byl poslední den SlayerConu a my jsme i byli v malém sále. Ráno jsme tam byly se Skye dřív, trochu jsme tam uklidily nějaké věci, musela se samozřejmě i místnost odemknout atd., pouštěl se díl na přání, vyšlo z toho „Something Blue“ a byl to docela děs. Alespoň z pohledu titulků. Nějak jsme počítali, že tam korekce a je a ona nebyla, takže…no, tak :D:D

Caterina měla premiéru se svou přednášku, „Bohyně v seriálu Buffy a Angel“. Na konci pustila hezký musicvideo. Přednášela poprvé a myslím, že dost obstojně (budeme se těšit, že nám zase něco přispěješ příští rok, Caty :D). Následoval díl s podobným tématem a byla přestávka.

Od jedné měla přednášku Sarah a její „Průvodce po Sunnydale“. Přišla jsem trochu pozdě (promiň :) ), ale to nic neměnilo na tom, že se mi to moc líbilo. Byla to asi moje nejoblíbenější přednáška ze SlayerConu. Byly vtipné ukázky a budu se moc těšit na příští rok.

Od tři odpoledne si svou premiéru odbyl i Vamp s jeho „Hudbou v Angelovi“. Byl dost stresovaný, ale lidi se smáli, hudba byla vybrána hezky a Vamp ví, o čem mluví. Když jsme se pak o tom bavili, skoro všichni se shodli, že když ví „co hledat“ (Vamp nás upozornil), lépe se to vychutnalo. Po příští rok určitě nemusí mít obavy :).

Zůstali jsme věrni hudbě a zazpívali si s Once more with feeling. Vždycky se mi to moc líbí, takže to nebylo jiné ani tenhle rok :D:D

Přišla jsem zase trochu pozdě (jo, tenhle rok se mi to docela stávalo) na přednášku Kernela, „Chyby ve Firefly“. Byly funny a myslím, že zvlášť Sarah to inspirovalo k tomu, že by je možná udělala i pro BTVS :).

Byla jsem na večeři s Buffy, Secentity, Caterinou a Sky v Panském domě (doufám, že si to nepletu s jiným dnem), protože jsem přišla trochu dýl i na ica a jeho „Kvíz o vykosťovací tesák Faith“. Byl tam i pan Králíček, ale ten prý bude až příští rok. Vyhrálo/a :D Rajče. Gratulujeme :D. Přišlo mi trochu bad, že nebylo víc řečeno, že je tam i podepsaná fotka Jamese.

Místnost se docela vyprázdnila a začala poslední část programu a to bylo, „Firefly: Done the Impossible“. Dokument o vzestupu a pádu seriálu Firefly a stejně tak o snaze fanoušků, ze které vznikl film Serenity. Strašně se mi to líbilo, seděla jsem v první řadě, trochu mě bolel krk, mučily jsme se Sky králíka, ale bylo to opravdu moc hezké. Bad Fox!

Po skončení jsme ještě byli v prostoru před místnostmi a povídali, kopírovali od Kernela. Bylo to nice :) Zase jsme následně vyrazili do třídy, na cestě se rozloučili s Kornelem, který už v sobotu odjížděl. Vím, že jsem mu trochu divně popřála, „Ať ho nezajede auto.“, ale ono v tu chvíli zrovna jelo, takže….to bylo vhodné :D:D

Kecali jsme ve třídě, hráli bang, myslím, že se nikdo nenudil (a ti co ano, tak se měli přidat :X :X) Už ani nevím, jak jsme se dostaly se Skye do postele, ale byla jsem docela unavená :D

5.7.2008 (sobota)
Když jsme se Skye vzbudily, koukaly jsme ještě chvíli na notebook a potom jsme vyrazily se Sky na snídani do Vysočiny. Zvaly jsme i Buffy, ale tak ještě spala :D Daly jsme si vajíčka, ale byly strašně slané, tak jsme je vrátily. Nevím, ale myslím, že tenhle rok, neměly zdejší restaurace svoje období.

Tenhle den se odrážel v tom, že nebyla už linie SlayerConu, takže jsme měli možnosti vidět i věci okolo. Proto jsme se ve dvanáct vypravili na Sarah a její seriál, „John Doe“. Dost lidí to nalákalo, Sarah k tomu dělá i kvalitní titule :D a přednáška byla moc hezky připravená. Až najdu víc času, taky kouknu víc než dva díly :D.

Měli jsme pak volno a skončili na přednášce od Namuras, „Schopnosti na papieri“. Bylo to podívání se zblízka na různé schopnosti, které mají postavy v Heroes. Přednáška byla dobře připravená, přednášející se nestydí :D, ale ten styl alespoň v tomhle případě není něco, co bych obdivovala. Nepotřebuju několikrát slyšet, že „roztleskávačka měla dávno umřít“.

Měli jsme potom pauzu, byli se najíst a potom od pěti už měla Sarah další přednášku a to „Ghost Whisperer“. Tenhle seriál znám, mám ho ráda, Sarah ho má ještě radši a předvedla ho, myslím v tom nejlepším světle :D.

V osm večer začala ještě jedna přednáška, na kterou se dost z nás těšilo a to bylo, „The L Word“, kterou měly Sarah a Skye napůl. Dopilovávaly to na místě vlastně hned od začátku FF, takže to dopadlo skvěle. Představily postavy, nadhodily děj a troufám si tvrdit, že i dost lidí nalákaly :D. A předtím jsme si pouštěli znělky z pohádek od Disneye, což bylo taky hezké :D:D:D Pustil se díl a potom jsme odcházeli. Poslední večer, tak jsme si ho snažili užít. Skončili jsme tedy samozřejmě zase ve třídě :D

Vím, že jsem mluvila s Des a ostatní zatím vymysleli, že každý bude mít „svou hlášku“ a potom se s ní vyfotíme :D (důkaz na foru :D) Bylo to funny a co padalo, opravdu perly :D Pamatuju si, že jsme se pak vydaly se Skye už „domů“, ale nakonec nás holky, co šly na chvíli na vzduch, přesvědčily, ať se vrátíme. Když jsme šly zpět, trochu jsem….zakopla o slečny, co ležely hned vpředu, za což se moc omlouvám ještě jednou *stydí se*. Ještě jsme si něco zahráli a šli už opravdu spát. Byl to příjemně strávený poslední večer :).

6.7.2008 (neděle)

Odjez jako už tolikrát předtím. Sbalily jsme až ráno, bylo docela dost času, stáhly povlečení, podívaly se, jestli jsme něco nezapomněli a odnesly klíče paní v kanceláři. Měli jsme sraz u kina, šla jsem se zeptat ještě, co se týká peněz za přednášky, ale bohužel nic. Měla jsem tam teoreticky mít chybu, i když jsem jí neměla, ale bylo mi řečeno, že mi to pošlou na účet, takže ok. Pomalu jsme se scházeli, i když někteří chyběli :D Rozloučili jsme s Des, která jela o trochu déle než my rovnou do domů busem. Na nádraží jsme si koupili hromadné jízdenky směr Praha i Brno. Bylo to trochu levnější, protože nás do Prahy jelo víc. Když jsme jeli do Havlíčkova Brodu, mělo to zpoždění, takže poprvé to opravdu vypadalo, že ten vlak do Prahy nestihnem. Doslova jsme běželi na nástupiště, nestihli se ani rozloučit. Samozřejmě se ukázalo, že to bude mít zpoždění, takže když jsem se hrdinně rozhodla, že půjdu něco koupit k jídlu a pití, tak ten bad vlak zrovna přijel. Zase jsem se hnala nahoru, ale myslím, že jsem se stihla obejmout alespoň s Vampem a Skye, ale ani tím si nejsem jistá :D:D

Cesta proběhla v pohodě, na nádraží jsme se rozloučili s Kubi, co měla tašek jak vánoční stromeček a vydali se na metro. Na Florenci se odpojili i Illyrie a ico, takže jsme zbyly já a Sky. Potkali jsme známého z minulého roku z Festivalu, když jsme čekali na metro, docela děs, že se nepotkáme na FF, ale v metru v Praze. Nakonec jsem se rozloučila i se Sky a byla jsem sama. V pohodě jsem dojela až domů a těšila se, že si odpočinu a stejně tak jsem byla smutná, že je všechno zase za náma. Tolik měsíců práce a příprav a nervů a pak pár dní a…můžeme začít nanovo :).

Plusy FF:
+ skvělá atmosféra a lidi
+ přednášky se zlepšují, powerpoint je nice a myslím, že ho používá stále více lidí
+ organizace FF
+ hlídání vstupenek i přístupů do místností

Mínusy FF:
- mám pocit, že jídlo v Chotěboři a stejně tak obsluha v restauracích se každým rokem zhoršuje
- ty samoobsluhy jsou tam na nic, nemají to zásobené, nějak se mi nechce věřit, že by si nepamatovali, že první týden v červenci by měli doplnit zásoby minerálek
- dozvěděla jsem se, že FFS 2008 bude i posledním speciálem

- ale nejsou to mínusy Festivalu, tedy až na to poslední :D

Chtěla bych všem poděkovat, jak Skye, přednášejícím a nebo prostě „jen“ nějak zúčastněným, myslím, že se nám to povedlo.

Byl to pro mě zatím nejlepší festival, užili jsme si ho všichni, myslím vrchovatě a nemůžu se dočkat FFS 2009 – bohužel už posledního :(.

Síma

Vydáno dne 30. 07. 2008

Comments are closed.