SlayerCon Speciál 2009 (report)

Facebook Twitter 03.11.09 | komentáře [10] | kategorie [2] | přečteno [884x] | Síma

Jsou to moje osobní postřehy, názory atd. Tenhle report nevyjadřuje oficiální stanovisko vedoucích Slayerconové linie. Pokud má někdo výhrady, směřujte je na mě :D.

Útery – 27.10.09

Ráno jsem zažila praxe se dějepisem, které by měly sloužit jako odstrašující příklad čehokoliv, co je spojené s děckama ze ZŠ. Sweet kids – zabít a poslat…(mám svou skromnou teorii, kam bych je poslala). Měla jsem jet s holkama z Prahy až odpoledne, protože obě pracovaly a já musela do hloupé školy. Jela jsem v půl páté od nás a za hoďku a něco jsem už byla se Skye. Čekaly jsme na Sky, až bude mít padla a odveze nás na FFS :D:D. Stihly jsme koupit ještě nějaké pití a věci před cestou. Vyjely jsme po sedmé večer a byla to velmi…dobrodružná cesta. Trošičku malilinko jsme bloudily, myslely jsme, že nás někdo zabije v pustých polích (Sky zahlásila, že jestli někdo bude ležet na silnici tak nestaví, Skye nás ujistila, že ona ostnatý drát přes silnici odklízet fakt nechce + nás v autě zamkla…co kdyby :D:D), ale po třech hodinách jsme byly na místě. Registrovaly jsme se (musela jsem si na úterý dokoupit vstup, jsem na to nějak zapomněla) a šly jsme za ostatními. Řekly jsme všem Hi. Sky měla hlad, takže jsme skončily s tousty a znovu v autě, kde jsme k tomu daly Red Bully. Všichni byli ve třídách nebo na programu a my tam seděly potmě samy v autě :D. Pršelo, tak jsme čekaly, až to přejde a pak se šly ubytovat. Pro mě trochu noční můra, ale Buffy sebou měla pumpu do zásuvky, takže jsme nafoukly Skyeino dvojlůžko a Sky měla svou podložku pod spacák.
Vrátily jsme se na „program“, protože jsme šly sednout nahoru v KD a šly si koupit na bar panáky. Nebylo jich málo, ale bylo to strašně dobrý :D:D:D. Nakonec se nás kolem stolů sešlo asi 12-15, kecali jsme a bylo to fajn, i když jsem byla chvílemi už dost vyřízená. Hlavně před místnosti 1 měli lidi nějakou skupinovou….terapii :D:D Chtěli zapojit i Skye, ale ta moc nechtěla :D:D
Připojily se k nám potom i Sarah a Sad, protože byly v Sokolovně a hrály historky. Pak nás už kolem druhé „vyhodili“, že musíme dolů, tak jsme šli do velkého sálu, ale odtamtud nás taky vyhodili :D Někdo se už odpojoval, ale ico se rozhodně neodpojil, Illyrie už byla v posteli a ico…si užíval, že nás zase vidí :D:D:D. Jeho názory na určité aspekty života byly velmi…zvláštní :D:D Skončili jsme na Smetánce v mezipatře, přinesli si víno a kecali až do půl páté (ti nejvíc odolní, já jsem odešla spát už kolem čtvrté). Nevím, jestli jsem vůbec pořádně spala, přišlo mi, že jsem pořád vzhůru, hlavně nebylo ani moc času, další den jsme na devátou museli jít pustit epizodu. Velmi dlouhý den, člověk si skoro říkal, co vše stihl za 24 hodin zažít.

Středa – 28.10.2009

Noc…well,jsou některé zážitky, které není potřeba opakovat a tohle bude jeden z nich :). Sweet ráno, ale mohlo být hůř. Na to že jsme spali dost málo, tak jsme byli docela v pohodě. Šli jsme v devět ráno se Skye a Maťem do KD pustit první epizodu Angela. Byla dabovaná a já jsem pětku dabovanou neviděla, takže jsme na posledních 15 minut šli koukat. Byla to zajímavá zkušenost :D.
Potom jsme si zazpívali s OMWF, což bylo krásné. Vždycky mi trochu běhá mráz po zádech – takový ten good feeling, kdy člověk ví, že tohle je to „right“. Buffy mezi to patří :D. Měla být přednáška Portyho na Historii SlayerConu, ale bohužel se Porty kvůli práci opozdil, takže přijel až později. Místo přednášky byl šestý díl seriálu Castle s Nathanem a byly tam narážky na Firefly, BTVS atd. a myslím, že jsme se všichni bavili :D:D.
Byl čas oběda a v deseti lidech jsme dorazili do Panského domu, kde jsme měli rezervaci. Bylo to moc fajn, zvlášť když jsem věděla, že to je jedna z mála příležitostí, co tady teď máme. Ve dvě odpoledne měla Skye přednášku na Úvod do Dollhouse a navzdory tomu, že jsem jí v létě viděla, tak jsem se nechala vtáhnout a ten čas strašně rychle utekl. Potom měla následovat epizoda Dollhouse, co běžela minulý pátek. Ještě jsem jí neviděla, váhala jsem, jestli jít nebo ne, ale zůstala jsem s ostatními a byl to asi nejlepší díl v Dollhouse. Joss jak vyšitý.
Nebylo moc času, došly jsme s holkama pro kafe a už měla přednášku Sarah o Průvodci v L.A. Tahle přednáška už v létě taky byla, ale ráda jsem se na ní podívala znovu.
Měla být na řadě Namuras a i když bych byla ráda přednášku viděla, sprcha byla v tuhle chvíli přednější :-X. Šly jsme společně se Sarah a měly štěstí, že tam zrovna nikdo nebyl. Chvíli jsme kecaly a rozhodovaly se, co budeme dělat. Koupily jsme bagetu a skončily v Sokolovně (před ní jsme potkaly Fay a Portyho), kde jsme hráli Evropu, Bang, Česko Junior atd. Přemluvila jsem Buffy, aby se mnou šla na přednášku Petra – Líbací poznávačka. Bylo nás víc, protože u nás bežel Horrible a člověk ho už viděl hodněkrát, tak to chtělo změnu. Z 35 ukázek jsme měly 25 bodů, takže jsem spokojená :D
Šli jsme potom znovu hrát. Bylo nás dost lidí u více stolů, takže nemám úplně přesný přehled, kdo co kde hrál, ale vím, že ico byl neskutečně soutěživý. Hlavně u Česko Junior a líbila se mu otázka, z čeho je hláška „Sádlo, všude samé sádlo“ :D:D:D Pak jsme všichni bangovali a chtěla jsem zabít Kornela a ono to nešlo, protože jsem byla Vice a on byl šerif a nechtěl mi věřit. Zase všichni paranoidní nejvíc :D:D
Tenhle večer jsme skončili dřív, já už kolem druhé. A i to trvalo, protože se pořád něco dohrávalo. Myslím, že bylo kolem půl třetí, kdy dorazila i Skye a usnuli jsme. Po té minulé noci asi neměl problém nikdo.

Čtvrtek – 29.10.2009

Pro nás se Sky, Skye a Buffy znamenal čtvrtek den odjezdu. Tedy nejenom pro nás, odjížděl i třeba Kornel (:D) a ico a Ill, ale my s holkama jsme jely autem do Prahy spolu. Ráno jsme mohli spát všichni déle a myslím, že této nabídky většina i využila. Sama jsem se vzbudila až kolem půl deváté. Koupila jsem si na tenhle den i vstup a holky si ho dokonce dokupovaly na místě, ale bylo to nějak zbytečné. Než se všechno zabalilo a dodělalo bylo už docela dost hodin a my jsme chtěli po jedné odjíždět. Měla jsem na čtvrtou hodinu místenku z Černého mostu domů. Ve Vočích měli zavřeno, takže jsme šli chvilku hrát hry. Hráli jsme Alias – hádají se slova, pantomima, slavné osobnosti a spol. Byla jsem v týmu se Sky a jako v pohodě to bylo, ale když přišlo na osobnosti, tak já jsem trochu out, co se týče filmů a těhle věcí, takže když se ptala třeba na jméno nového Jamese Bonda, tak…není to zrovna můj obor :-X Nedohráli jsme to, protože už bylo dost hodin a my chtěli v klidu stihnout ještě společný oběd. Bylo nás nakonec asi 12 a šli jsme do Modré hvězdy. Až na to, že někteří dostali jídlo dvakrát tak déle než ostatní, to bylo moc fajn a my mohli po jedné hodině vyrazit. Rozloučila jsem se se všemi, které jsem viděla (snad jen na Dawnie si nepamatuju :( ) a když Maťo trochu pomohl Sky, tak jsme mohly vyrazit směr Praha. Hráli jsme hru na hádání seriálové postavy nebo knížky. Začalo to nevinně, ale když to na konci končilo postavou Esmeraldy, tak bylo dobře, že jsme byly už na Černém mostě :D. Další kolo loučení bylo se s holkama, kterým jsem popřála, aby si užily krásnou akci „Hallowhedon“ a běžela jsem na autobus. Přišla jsem na čas, takže paráda.

Dorazila jsem domů za tmy, ale ono to na podzim není tak těžký úkol, když se stmívá kolem páté. Byla jsem unavená, ale škola volá (mám pocit, že ta moje volá i když spím), tak jsem dodělala pár věcí, nařídila budíka na páteční ráno a padla do postele.

Bylo to strašně prima, odpočinula jsem si, i když to bylo jen pár dnů. Strašně jsem potřebovala vypnout, nic nedělat a jen se něčeho napít a tohle je pokaždé ideální příležitost. Užila jsem si to, opět díky všem, kteří mi v tom pomohli. Nestihla jsem všechny přednášky ani v naší linii, ale bylo toho tolik…:D Děkuju Sky, že nás se Skye a později i s Buffy dopravila jak na místo FFS, tak nazpátek do Prahy a budu se zase těšit :D.

Fotky se objeví, až se všichni vrátí domů a někam se postnou :).

zdroj: primeval-slayer.com