Spartacus: Blood and Sand

Facebook Twitter 22.01.10 | komentáře [9] | kategorie [2] | přečteno [5 194x] | Skye

spartacusDnes se na TV stanici Starz představí nový seriál Spartacus: Blood And Sand. Jedním z výkonných producentů je Steven S. DeKnight (jako scénárista nebo producent se podílel na Buffy, Angelovi i Dollhouse) a do jeho týmu nedávno dle svého tweetu přibyla i Maurissa Tancharoen. V hlavních ženských rolích se představí Lucy Lawless a Erin Cummings (kterou jsme mohli vidět ve vedlejší roli zaměstnankyně Domu loutek).

Text níže může obsahovat spoilery.

spartacus-lucySpartacus 2010 GalleryPříběh je zaměřen na Spartaka (Andy Whitfield), bojovníka obviněného ze zrady římského císaře a odsouzeného k trestu smrti. Ve skutečnosti je však Římany zrazen on. Poté, co přežije vlastní popravu se z něj stane římský gladiátor, který se později stane vůdcem povstání otroků proti římské republice. Vizuální zpracování velmi připomíná 300 Zacka Snydera: hodně krve, zpomalené bojové scény a polonahé ženy. Takže pokud máte tento film rádi, přimíchejte do něj trochu Gladiátora Ridleyho Scotta, pár grafických sexuálních scén a máte výsledek.

Seriál má prozatím 13 epizod a na režisérském křesle usedl například i Michael Hurst. Pozici tvůrců a producentů obsadili Robert Tapert a Sam Raimi, tvůrci seriálů Hercules: The Legendary Journeys a Xena: Warrior Princess.

Trailer:

Klip ze zákulisí: